1 Yaş Doğum Günü Kutlaması Nasıl Yapılır?

En güzel 1 yaş doğum günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1457

Bebeğinizin hızla geçen ilk yılından sonra 1 yaş doğum günü kutlaması, sizi en çok heyecanlandıran olayların başında gelir. Özellikle yapılacak kutlama ve çağrılacak davetliler, aklınızı en çok meşgul edenlerin başında gelir.

Bu Özel Günde Her Şey Özel Olmalı

Bebeğinizin bu en özel günlerinden birinde, özellikle anılarda yaşayacak fotoğraflarda her şeyin güzel görünmesi, her şeyin istediğiniz gibi olmasını, bebeğinizin da keyif almasını istersiniz. Sizin için alternatifleri değerlendirdik.

Mutlaka incele:  Çocuğunuz İçin Doğum Günü Pastası Fikirleri

1Konsept yaratın

Bebeğinizin bu ilk doğum günü için öncelikle sevdiği renk, karakter veya temaya yönelebilirsiniz. Bu, hem onun keyif almasını, hem de sizin hazırlık aşamasında zevk almanızı sağlayacaktır. Bunun için öncelikle ne konsept oluşturacağınıza karar vermelisiniz. Mavi veya pembe renk seçebilir, meşhur bir karakteri balonlardan tabaklara, hediyeliklerden süslemelere her şeye dahil edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken gönlünüzden geçenin çocuğunuzun beğenisiyle uyuşması olacak.

2Özel bir pasta ile özel hissetsin

Bebeğiniz kendisi için yapılan bir pasta ile hem mutlu olabilir, hem de fotoğraflarda oldukça şık görünebilir. Bunun için tek yapmanız gereken karakter veya renge karar vermek olacak. Daha sonra butik bir pastacı ile anlaşıp pastanın içinde ne olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Bunun için hem davetlileri gözünüzün önünden geçirmeli, hem de doğum günü partisine katılacak çocukların alerji durumlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Mutlaka incele:  Kız Bebek 1 Yaş Doğum Günü Elbisesi Fikirleri

3Her yer tek renk

Süslemelerde tek renk kullanacağınız bir doğum günü için de sürpriz bir konuk davet edebilir; çocukların eğleneceği bir aktivite yaptırabilirsiniz. Yüz boyama, palyaço veya ip atlama gibi büyük çocukların zevk alacağı birkaç etkinlikle eğlenceli bir partinin sinyallerini davet aşamasında dahi verebilirsiniz. Etkinlik alternatiflerine bakarak karar vereceğiniz bu aktiviteler, çocukların oyalanmaları için de oldukça faydalı olacaktır.

Mutlaka incele:  1 Yaş Dolap Süsleri ve Magnet Yapımı

4Pasta savaşına ne dersiniz?

Bebeğinizin doğum günü için 2 pasta yaptırmak da seçeneklerden biri olabilir. Özellikle enerjisini boşaltma ihtiyacı olacağını düşündüğünü küçük çocuklar için ekstra bir pasta sipariş verebilirsiniz. Mevsim yaz ve bahçeli bir yerde olacaksanız çocukların daha sonra temizlenebilecekleri bir su, bir havuz veya bir hortum da ekleyebilirsiniz. Ne de olsa her şey onların daha mutlu hissetmeleri için, öyle değil mi?

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!