1 Yaş Kurabiyesi Tarifi, Yapımı ve Süslemeleri

2598

En özel yaştır, ilk yaş… Anne ve babaların büyük bir heyecanla kutlamaya hazırlandığı ilk yaş günü için birbirinden güzel kurabiyeler de yapılmaya başlar. Bu sebeple sizin için en güzel modellerle 1 yaş kurabiyesi tarifi listesi hazırladık.

1 Yaş Kurabiyesi Tarifi İçin Harika Fikirler

1 yaş kurabiyesi nasıl yapılır? 1 yaş kurabiyesi tarifi nedir ve bu kurabiyeler nasıl süslenir? Sizin için hem ilham verici kurabiye modellerini bir araya getirdik, hem de kurabiye tarifine yer verdik…

Mutlaka incele:  1 Yaş Doğum Günü Afişleri ve Örnekleri

11 yaş kurabiyesi tarifi için gerekli malzemeler 

1 yaş kurabiyesi tarifi için gerekli malzemeler şunlar:

  • 150 gr margarin
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 adet yumurta
  • 3 su bardağı kadar un
  • 1 paket vanilya

31 yaş kurabiyesi tarifi yapılışı

Gelelim, kurabiyenin yapılışına… Öncelikle margarin ve yumurtayı çırpıyoruz. Daha sonra vanilya ve pudra şekerini ekleyerek tekrar karıştırıyoruz. Yavaş yavaş unu ekleyerek ele yapışmayan bir hamur elde edene kadar yoğuruyoruz. Oklava ya da merdane ile açarak istediğiniz kalıplarda şekil verebilirsiniz.

4Pişirme

Kurabiyeleri önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında yaklaşık 25-30 dakika pişiriyoruz. Çok pişirmemeye özen gösterin, hem renkleri koyulaşır hem de kuru bir kurabiye olabilir.

6Konsepte uygun 1 yaş kurabiyeleri

Kurabiye yapmadan önce parti temanızı ve temaya uygun kurabiye modellerini kararlaştırın. Daha sonra aklınızda canlandırdığınız bu kurabiyeleri yapın. Örnekteki gibi arabalarla süsleyebileceğiniz gibi kurabiyelerinizi farklı temalara uygun şekillerde de tasarlayabilirsiniz.

7Prenses temalı 1 yaş kurabiyesi

Prenses teması da kurabiyeleriniz ve partiniz için tercih edebileceğiniz en güzel konseptler arasında yer alıyor. Mutlaka bu fikri de değerlendirmelisiniz.

1 Yaş Bebek Doğum Günü Çerçeveleri

Bebeğinizin ilk yaşına girdiği bu özel günün anısına 1 yaş bebek doğum günü çerçeveleri yaptırmak isteyebilirsiniz. Sizin için özenle kaleme aldığımız ve en güzel modellerle zenginleştirdiğimiz 1 Yaş Bebek Doğum Günü Çerçeveleri yazısına göz atmalısınız. 1-yas-kurabiyesi-tarifi-1

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!