1 Yaşındaki Bebeğe Doğum Günü Hediyesi Ne Alınabilir?

Birbirinden güzel 1 yaş doğum günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

3147

Doğum günü önemli günler arasında olan 1 yaşındaki bebeğe doğum günü hediyesi almak da en az doğum günü kadar önemlidir. Kız veya erkek fark etmeksizin alınan hediyeler hem doğum günü sahibini, hem de ebeveynini mutlu edecektir.

1 Yaşındaki Bebeğe Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

Son dönemde üretilen tüm oyuncak ve hediyelikler, çocukların gelişimine yönelik olarak yapılandırılıyor. Bu yönde yapacağınız hediye seçimi ile doğum günü sahibinin keyfine öğrenmeyi de ekleyerek, eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Mutlaka incele:  1 Yaş Doğum Günü Süsleri Yapımı ve Süsleme Modelleri

1Renk ve sayı ile ilgili oyuncaklar

Bu kırık yumurta şeklinde üretilen bu oyuncak, bebeğinizin 2 yaşına doğru hem renkleri tanımasına, hem de sayılar için ön hazırlık yapmasına yardımcı olacaktır. Üstelik bu tip oyuncaklar müzikli veya şarkılı oldukları için çocukların öğrenmelerinde de oldukça etkili yöntemlerden birini barındırır. Anne veya baba olarak ona eşlik edebilir, tüm yeni öğrendiği detayları tekrar ederek aklına yerleşmesini sağlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  1 Yaş Kurabiyesi Tarifi, Yapımı ve Süslemeleri

2Şekilli oyuncaklar ideal

1 yaşındaki bir çocuğa yapabileceğiniz en büyük iyilik, onun renk, şekil ve şarkılarla bir arada olmasını sağlayacak oyuncakları oynamasına vesile olmaktır. Bu tarz oyuncaklar hem çocuğunuzun renk ve şekilleri öğrenmesine, hem de motor kuvvetinin gelişmesine katkıda bulunur. İçinden geçirdiği her bir şekli detaylıca öğrenen çocuğunuz, bu şekilde zamanla farklı gelişimler de gösterecektir.

3Basarak ve dinleyerek öğrensin

1 yaşındaki bir çocuk için renkli ve yeni oyuncaklar öncelikli oyalayıcı oyuncaklar arasındadır. Bu oyuncaklara basarak öğrenen çocuğunuz hem sesleri, hem renkleri, hem de fiziksel kuvvetiyle yönetebildiği sistemleri öğrenecektir. Üstelik yazar kasa veya pos makinesi gibi cihaz oyuncakları ile evde bulunan kumandaların da işgal edilmesini engelleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Seti Nelerden Oluşur?

4Bir sepet ile onu mutlu edin

İster kendi çocuğunuz olsun, isterseniz bir arkadaşınızın çocuğu; bu sepet ile doğum günü sahibini mutlu etmemeniz mümkün değil. Dilediğiniz oyuncak ve hediyelik eşyayı ekleyeceğiniz bu sepet sayesinde hem anne ve babayı, hem de bir süre sonra doğum günü sahibini mutlu edeceksiniz.

5Hayvanlarla arasını iyi tutmak

Çocukların en yakın dostlarından biri de şüphesiz hayvanlar. Bu yakın arkadaşları ile bağlarını kuvvetlendirmek ve onları her an birlikte olmaya alıştırmak için hayvanların yer aldığı herhangi bir sevimli oyuncağı hediye paketi yapmanız yeterli olacaktır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!