2 Yaş Doğum Günü Partisi Konseptleri, Hazırlıkları, Hediyelikleri ve Süsleri

Birbirinden güzel 2 yaş doğum günü fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

8817

İlk yaş günü gibi 2 yaş doğum günü partisi de özeldir. Eğer çocuğunuzun yeni yaşına adım attığı bu özel günü kutlamak istiyorsanız sizin için ideal bir partiye dair her detayı 2 yaş günü hazırlıkları olarak listeledik.

2 Yaş Doğum Günü Partisi İçin Detaylar

Konseptten hazırlıklara, hediyeliklerden süslemelere, pastadan atıştırmalıklara… A’dan Z’ye her detayla 2 yaş doğum günü partisi için gerekenleri yazdık. Buyurun, birlikte inceleyelim.

Mutlaka incele:  İkiz Bebek Doğum Günü İkiz Pastaları Modelleri

12 yaş doğum günü partisi konsept belirleme

2 yaş doğum günü konsepti belirlerken bebeğinizin gördüğünde mutlu olduğu, sevdiği, ilgi duyduğu bir karakteri seçebilirsiniz. Eğer öyle bir karakter yoksa genel olarak bebeklerin ilgisini çeken renkli parti konseptlerini tercih edebilirsiniz. Bu 2 yaş doğumgünü hazırlıkları partiye gelecek olan konuk çocukların ilgisini de çekecektir.

22 yaş doğum günü partisi hazırlıkları

2 yaş doğum günü konsepti belirledikten sonra 2 yaş doğum günü parti hazırlıkları için başlayabilirsiniz. Öncelikle doğum günü partisinin konseptine uygun davetiye hazırlayabilirsiniz. Partinin tarihi ve yerinin yer aldığı, konsepti yansıtan bir davetiye seçebilirsiniz.

Mutlaka incele:  2 Yaş Doğum Günü Partisi Nasıl Planlanır?

32 yaş günü partisi için konsepte uygun süslemeler

Partinin süslemeleri konsepte uygun olmalıdır. Böylece partide bir bütünlük olur. Seçtiğiniz konsepte uygun renklerle süsleyebilir, dekorasyonu buna göre yapabilirsiniz. Lezzetli yiyeceklerin olduğu masayı ve etrafını rengarenk süsleyebilirsiniz. Örneğin robot temalı bu 2 yaş doğum günü partisi için etrafa kağıtlarla robotu yansıtacak süslemeler asılmış.

4Kendiniz süsleyebilirsiniz

Kendi süslemelerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin bebeğinizin fotoğraflarından oluşan bir 2 yaş panosu oldukça güzel bir fikir olabilir.

6Atıştırmalıklar ve doğum günü pastası

Doğum günü partisinin olmazsa olmazı pasta ve atıştırmalıklardır. Çocukların ilgisini çekebilecek, hem sağlıklı hem de lezzetli atıştırmalıklar tercih edebilirsiniz. Meyveli kurabiyeler ve meyveli pasta size fikir verebilir.

7Meyveli atıştırmalıklar hem sağlıklı hem ilgi çekici

Çocuklar renkli ve ilgi çekici şeyleri severler. Bu yüzden partide çocukların ilgisini çekebilecek meyve kupları hazırlayabilirsiniz.

8Doğum günü partisi için hediyelikler

Partide konuklarınıza hediye etmek için ufak hediyelikler hazırlayabilirsiniz. Çocukların oldukça hoşuna gidecek çikolataları küçük paketlere koyarak doğum günü partisinde hediyelik köşenize koyabilirsiniz.

Doğum Günü Pastası İçin Farklı Öneriler

Doğum günü partisinde pasta oldukça önemlidir. Son yıllarda artan butik pastacılık trendi ile siz de konsepte uygun bir pasta hazırlatabilirsiniz. En güzel ve en yaratıcı pasta önerileri için Ev Yapımı Doğum Günü Pastası Fikirleri yazımızı inceleyebilir, kendi pastanızı kendiniz yapabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!