Açık Mutfak Salon Dekorasyonu ve Modelleri

En güzel açık mutfak modelleri için yazımızın sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

6921

Amerikan mutfak olarak bilinen açık mutfaklar, mutfağın salonla bir arada kullanılmasıdır. Çoğunlukla ada mutfak tezgahı ile zenginleştirilen açık mutfak modelleri hakkında fikir sahibi olmak isterseniz, buyurun yazımıza!

Mutlaka incele:  Salon Duvar Kağıtları, Taş Desenli Duvar Kağıtları Örnekleri

En Sevilen Açık Mutfak Modelleri

Hem modern hem de şık bir görünüm elde etmenizi sağlayan açık mutfaklar, artık ülkemizde de sıklıkla tercih ediliyor. Fakat açık mutfakları dekore ederken kalabalık bir görünümden uzak, sade ve modern bir görünüm sağlamalısınız. İşte, en sevilen açık mutfak modelleri…

2Farklı tasarımlarda ada tezgah seçimi yapabilirsiniz

Açık mutfak modelleri ada mutfak tezgahı tasarımında yaratıcılığınızı kullanarak hem mutfağınıza hem de salonunuza eşsiz bir hava katabilirsiniz.

3Canlı renklerle mutfağınıza enerjik bir görünüm kazandırabilirsiniz

Canlı renkler, hayat verir! Tıpkı bu modelde mutfağa hayat verdiği gibi… Renkli kilimler, tezgahlar, duvarlar…

4Mutfak tezgahını kitaplığa dönüştürebilirsiniz

Mutfağınızı, sanki salonunuzun bir parçasıymış gibi dekore edin. Örneğin, mutfak tezgahınızın dış tarafa bakan kısmına kitaplar yerleştirebilirsiniz.

6Ya da modern mobilyaları taş duvarla birleştirerek Loft dekorasyona uyum sağlayabilirsiniz

Ya da kontrastlıktan faydalanarak taş duvarlar, ahşap zemin ve modern mutfak eşyalarını bir arada kullanabilirsiniz. Unutmayın, açık mutfak modelleri içinde biraz yaratıcılık kullanarak her zaman standartların dışına çıkabilir ve harikalar yaratabilirsiniz!

Küçük Mutfak Nasıl Dekore Edilmelidir?

Bazı mutfaklar çok küçüktür ve bu sebeple dekore edilmesi bir hayli zordur. Ekstra çaba, özen ve planlama ister. Mutfak eşyalarının uygun boyutlarda seçilmesi, mutfağın olduğundan daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşturulması ve bunun için uygun renklerin seçilmesi gerekir. Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz ve dekore ederken ne yapmanız gerektiğini bilmiyor, mutfak eşyası seçiminde kararsız kalıyorsanız sizin için özenle yazdığımız Küçük Mutfak Dekorasyonu yazısına göz atabilir, verdiğimiz fikirlerden ilham alabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!