Bebek Doğum Günü Süsleri İçin Harika Öneriler

3705

Doğum günleri, herkes için önemli ve mutlu bir gündür. Özellikle bebek doğum günleri, aileler için ayrı bir sevinç kaynağıdır. 1. Yaş günü kutlaması anne ve babalar için özel sayılır. Birçok aile, bebeklerin doğum günü kutlamaları için özenle hazırlanır. Süslemelerden ikramlara kadar pek çok ayrıntıyı özenle seçer. Bebekleri için harika bir doğum günü planlayan anne ve babalar için farklı süsleme fikirlerini derledik. İşte bebek doğum günü süsleri için harika öneriler.

Bebek Doğum Günü Süsleri Fikirleri

Bebek doğum günlerinde en önemli şey bebeğin mutluluğu hissetmesi ve özel bir şeyler olduğunu hissedebilmesidir. Bu özel günler için onların aklında kalan tek şey güldükleri anla olacaktır. Bebek doğum günü süsleri de bebekleri güldüren ve ilgilerini çeken ayrıntılar olacaktır.

Mutlaka incele:  Bebek Doğum Günü Kıyafetleri

1Bebeğin cinsiyetine göre süsleme şekilleri de değişiyor.

Doğum günü süslemeleri genellikle erkek bebekler için mavi, kız bebekler için pembe renklerde oluşturuluyor. Elbette bu renklerin dışına çıkabilir ve kendi sevdiğiniz bir renk ile süsleme yapabilirsiniz. Ancak genel hatlarıyla bebeğin cinsiyetine göre süslemelerin modelleri de değişiyor. Kız bebekler için fırfırlı, puantiyeli, fiyonklu süsler ön plana çıkarken erkek bebeklerde ponponlar, balonlar ve araba figürleri ön planda yer alıyor.

2Doğum günü temaları ile süslemeler çok daha sevimli.

Son zamanlarda bebek doğum günü süslemeleri belli bir tema çerçevesinde yapılıyor. Çizgi film karakterlerinin yer aldığı bu temalar hem bebekleri hem de aileleri sevindiriyor. Kız bebekler için prenses, hello kitty, karlar kraliçesi gibi popüler figürler yer alırken, erkek bebekler için ise batman, Mickey Mouse, superman gibi karakterler tercih ediliyor. Kapı süslerinden balonlara, masa süslemelerinden duvar süslerine kadar her şey bu temadan izler taşıyor.

Mutlaka incele:  Erkek Bebek Doğum Günü Pasta Yazıları Örnekleri

3Süslemelerde bütünlük oluşturulması önem taşıyor.

Bir tema belirlememiş olsanız bile süslemeleri bir bütün halinde yapmanız çok daha hoş bir görünüm oluşturur. Örneğin pembe puantiyeli birkaç parça seçtiyseniz diğer tüm parçaları da bu yönde tercih edebilirsiniz. Bir bütünlük oluşturması gereken parçalar arasında en önemlileri ise; duvar flaması, bebek şapkası, pasta ve masa örtüsü.

4Masa düzenlemesi doğum günü süslemelerinin en önemli bölümüdür.

Bebek doğum günü süslemeleri dendiğinde hep ortaya saçılan balonlar ya da duvarlara asılan fırfırlı süsler düşünülse de masa düzenlemesi de önem taşıyan bir kısım. Çatal, tabak, bardaktan masa örtüsüne, ikramlardan pasta tasarımına kadar hemen her şey bu süslemelerle bir bütünlük sağlamalı. Bu açıdan masa süslemelerini bir paket halinde almanız çok daha işinize yarayacak ve güzel bir görüntü oluşturmanızı sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  Konsepte Uygun Pasta, Masa, Magnet, Afiş ve Davetiye Fikirleri

5Süslemeler, doğum günü mekanına göre değişkenlik gösterebilir.

Eğer kendi evinizde yalnızca yakın dostlarınızla bir doğum günü kutlaması yapacaksanız daha az süsleme kullanabilirsiniz. Kapı girişinde bebeğinizin adının yer aldığı bir süs, etrafa saçılmış tema renklerini taşıyan balonlar, duvarda süslü bir “iyi ki doğdun” yazısı ve masa süslemeleri yeterli olacaktır. Ancak daha büyük bir parti vermeyi amaçlıyorsanız ikramların bulunduğu masaların örtülerinden mekandaki sandalye süslemelerine kadar her bir detayı özenle planlamalısınız. Bu tür büyük doğum günü partilerinde süslemeler de fazla olabilir.

Bebek Doğum Günü Partisi Fikirleri

Bebeğinizin doğum günü partisini planlamak için daha fazla fikre mi ihtiyacınız var? Parti teması, süslemeler, mekan ve benzeri konularda, bebeğinizin yaşına ve cinsiyetine göre fikir almak için Çocuk Doğum Günü kategorimizi ziyaret edebilir ve tüm fikirlerden ilham alabilirsiniz! Doğum günü temalarıyla ilgili olarak aşağıdaki video’muzu da izleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!