Doğum Hikayesi Video Çekimi Nedir?

Birbirinden güzel doğuma hazırlık bilgileri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

458

Doğum hikayesi video çekimi, hayatınızın en önemli günü olan bebeğinizin doğumunu bir klip ya da kısa film haline getirmek amacıyla yapılır. Bir bebeği dünyaya getirmek hem anne hem de baba adayı için oldukça anlamlıdır. Yaklaşık 9 ay boyunca onun geldiği günü büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla bekledikten sonra o büyük gün geldiğinde, anı ölümsüzleştirmek yapılabilecek en iyi şeylerden biridir. Bebeğiniz gözünüzün önünde gittikçe büyüdüğünde geriye dönüp onu nasıl dünyaya getirdiğinizi doğum hikayesi videonuza bakarak görebilirsiniz. Hem çok güzel hem de çok duygusal bir video olan doğum hikayesi video çekimi birçok aile tercih ediyor.

Mutlaka incele:  Hoşgeldin Bebek Süsleri

Doğum Hikayesi Video Çekimi Temaları

Doğum hikayeleri çok farklı temalar içerebilir. Doğum öncesinden başlayan, yani annenin hamilelik görüntülerinin de yer aldığı hikayeler mevcut. Aynı şekilde doğum sonrasında, bebeğin biraz daha büyüdüğü anın da yer aldığı uzun bir belgesel tadında doğum hikayeleri de bulunuyor.

1Doğum hikayesi video çekimi için doğum anı önemlidir.

Doğum hikayesi çekimlerinde en popüler olan doğum anı yani hastanedeki çekimlerdir. Burada anne ve babanın heyecanı, aile bireylerinin dışarıdaki endişeli ve heyacanlı bekleyişleri, odanın hazırlanması, bebeğin doğum anı, bebek doğduktan sonra aile bireylerinin sevinci ve anne ve babanın beraber birbirlerine sevgi gösterdikleri anlar gibi detaylar yakalanır.

Mutlaka incele:  Doğum Öncesi Fotoğraf Çekimi Fikirleri

2Unutulmaz anlar ölümsüzleştirilir.

Doğum hikayesi çekimi yapılırken aynı zamanda fotoğraf çekimi de yapılır. Çünkü bu çok özel anlar mutlaka ölümsüzleştirilmelidir. Annenin bebeğini ilk gördüğündeki yüz ifadesi, ilk dokunuşu, babanın anneye ve bebeğe bakışı gibi detaylar oldukça önemlidir.

3Müzik seçimi hikayeye ayrı bir hava katar.

Yalnızca hastanede çekilen doğum anı videoları genellikle klip şeklinde hazırlanır. Anlamlı ve de duygusal bir müzik seçilir ve bu görüntüler birbiri ardına sıralanır. Yaklaşık 4 ya da 5 dakika süren bu klip doğum hikayesinin özet halidir. Ve birçok çift de bu halini tercih eder.

Mutlaka incele:  Doğum Albümü Fiyatları - Bebek Albüm Çekimleri

4Hamilelik çekimleri de olursa, çok daha güzel olur.

Doğum hikayelerinde hamilelik çekimlerinin olduğu bölümler de yer alabiliyor. Yani doğum hikayesi videonuz dilerseniz doğum anından değil bebeğinizi beklediğiniz anlardan başlayabilir. Hamilelik görüntüleriniz, bebek odasını hazırlama heyecanınız, dış mekan çekimleri gibi detaylar bu video klipte yer alabiliyor.

5Aile bireylerinin röportajlarına yer vererek daha özel yapabilirsiniz.

Bu doğum hikayelerine ek olarak sonunda aile fertlerinin kısa röportajlarının da yer aldığı bölümler de çekilebiliyor. Müzikli klibin ardından çok sevdiğiniz aile üyelerinin bebeğiniz hakkındaki duygu ve düşüncelerini dinleyebiliyorsunuz.

Doğum Hikayesi Video Çekimi Neden Önemli?

Doğum hikayesi video çekimleri, hem sizin için hem de bebeğiniz için harika bir anıya dönüşür. Bebeğiniz büyüdüğünde, anne karnındayken neler olup bittiğini ve doğum anını izleyebilir ve bu büyülü ana tanık olabilir. Daha fazla fikir almak için Doğum Fotoğrafçısı Seçimi İçin Öneriler yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!