Emo Saç Modelleri Nasıl Kesilir?

2748

Geçtiğimiz yıllarda büyük fırtınalar estiren bir modaydı, emo saç tarzı.. Kabarık, renkli ve oldukça ilginç olan emo saç modelleri hemen hemen her genç tarafından ilgi duymuştur.

Emo Saç Modelleri Nelerdir?

Büyük fırtınalar estiren emo saç modelleri kimlere yakışır, nasıl kesilir ve emo saç modeline dair daha pek çok soruyu bu yazımızda yanıtlıyoruz.

Mutlaka incele:  Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

1Emo saç modelleri nedir?

Emo saç stili, saç tellerinin birbirinden bağımsız olduğu dağınık bir saç tipidir. Genellikle arka tarafı daha dağınıktır. Özellikle genç kızlar tarafından tercih edilen bu modelin kesiminin de oldukça kolay olduğu söylenebilir.

2Farklı renkler kullanılır

Emo saç stilinde farklı renkler kullanımı sık sık görülür. Bu durumun, saçlara daha marjinal ve gotik hava kattığı söylenebilir. Ayrıca ek olarak, saç kabartılır ve uçları olduğundan daha sivri görünüme kavuşur.

3Emo saç nasıl kesilir?

Emo saç stilinde, saçların üst kısımları kabarık uçları daha sivri duracağı için kesimin de buna göre yapıldığı görülür.. Saçların üst kısımlarının kabarık duruyor olması, bu kısımların bol katlı kesilerek yapılmasına bağlıdır. Ne kadar çok katlı kesim olursa saçın üst kısımları o kadar kabarık durur. Böyle bir model tercih etmeden önce kabarık göründüğünün dikkat alınması ve yüz tipine göre seçim ona göre yapılmalıdır.

Mutlaka incele:  Sarı Saç Modelleri

4Kahkul…

Emo saç modelleri seçeneklerinde dikkat çeken en önemli noktalardan biri kahkuldür.. Kahkul kesim modelleri, emo saç modelleri önerilerinin anahtar noktasıdır diyebiliriz. Oldukça yandan başlayan ve alnın neredeyse tamamını kaplayan kahkul modeli, emo saç stilinin vazgeçilmez parçalarından biri olduğu söylenebilir.

6Kısa emo saç kesimleri

Emo saç stillerinde kısa saç kesimleri de tercih edilir. Ama kısa saçlar katlı kesilir ve çok kabarık şekillerde kullanılır. Kimi zaman saça sıra dışı renkler de uygulanır.

7Üstü kabarık emo saçları

Emo saç stillerinde saç olabildiğince kabarık olur. Bu sebeple katlı kesimler ön plandadır. Saçın üst kısımları katlı katlı kesilir ve bu saç kesimi kullanılırken de tarak ve sprey yardımıyla daha çok kabartılır.

Farklı Saç Modellerine Göz Atmak İster Misiniz?

Emo saç kesimlerinin yanı sıra farklı saç kesimleri de bulunmaktadır. Saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız sizin için yazdığımız yazılardan ilham alabilir, saçlarınızı hak ettiği mükemmel görünüme kavuşturabilirsiniz. Kıvırcık Saç Kesimleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler , Küt Saç Modelleri Yapımı Hangi Yüz Tipine Yakışır? yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!