Etamin Doğum Panosu Modelleri

14289

Bebeğinizin doğum gününü ölümsüz bir anı haline getirmek istiyorsanız siz de kendi kişisel zevkinizi barındıran, size özel bir doğum panosu hazırlayabilirsiniz. Bunun için fikre ve farklı modeller görmeye ihtiyacınız varsa sizler için derlediğimiz etamin doğum panosu modellerine göz atabilir ve kendi doğum panonuzu bu modellere göre oluşturabilirsiniz.

İşte birbirinden güzel etamin doğum panosu modelleri

Doğum panoları birbirinden farklı seçenekler ile karşımıza çıkıyor. Kimi anneler takvim şeklinde panolar tasarlarken, kimi anneler de boy, kilo ve diğer bilgilerin bulunduğu panoları tercih ediyor.

Mutlaka incele:  Hastane Süsleme Seti Nelerden Oluşur?

1Takvim doğum panosu

Bir kasnağa gerilerek yapılan etaminler hem pratik hem de şık olabiliyor. Siz de kasnağa gererek işlediğiniz etamini, kasnağını çerçeve şeklinde kullanarak öylece saklayabilirsiniz. Takvim şeklinde tasarlanan bu harika etamin doğum panosu örneğini seçerek siz de kendinize özel bir pano oluşturabilirsiniz. Bebeğiniz hangi ayda doğduysa o ayın günlerini işleyerek, doğduğu günü bir kalp figürü ile işaretleyebilirsiniz. Bu tarz doğum panolarında bebek ayağı, kalp, çiçek gibi figürler bulunabilir. Siz biraz daha kendinize özel yapmak istiyorsanız kendi isminizi ve eşinizin ismini de panoya ekleyebilirsiniz. Böylece aileniz için harika bir hatıra oluşturmuş olabilirsiniz.

2Boy ve kilolu doğum panosu

Doğum tarihi ve saatinin yanı sıra çoğu panoda bebeğin kaç kilo ve kaç boyda olduğu da yer alabiliyor. Siz de bu tarz bir pano hazırlamak istiyorsanız etamin ile harika bir şekilde işleyebilirsiniz. İşlediğiniz etamini şık bir çerçevenin içine koyarak dekorasyon öğesi olarak kullanabilirsiniz. Etamin, delikli bir kumaşa işlendiği için yapımı da oldukça basittir. Bu yüzden kendi zevkinize göre bir şablon hazırladıktan sonra kolaylıkla bunu işleyebilirsiniz. Bebeğinizin ismini, tarih ya da kilo bilgilerini farklı renklerde ipliklerle işleyerek harika bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayak izi, çorap, cetvel, saat gibi figürler de panonuzun daha da hareketli ve şık görünmesini sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  Doğum Odası Süsleme Bebek Ürünleri Listesi

3İsimli ve figürlü doğum panosu

Daha minimal tasarımlar yapmak da sizin elinizde. Yalnızca bebeğinizin isminin ve doğum tarihinin yer aldığı bir etamin doğum panosu da harika görünebilir. Ayıcık ya da kalp gibi figürlerle destekleyebileceğiniz bu tasarım bebek odasında harika bir dekorasyon sağlayacaktır.

4Pratik doğum panosu

Seçeceğiniz birbirine uyumlu iplik renkleri ile şık bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Kırmızı ve mavinin harika uyumunun işlendiği bu etamin doğum panosu buna en güzel örneklerden olabilir. Hem oldukça minimal bir tasarıma sahip olması hem de bebek odası için harika bir görünüme sahip olması bu doğum panosu tasarımını ideal kılıyor. Siz de pratik yapımı açısından kolay olan bu tarz bir pano seçebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kanaviçe Doğum Panosu Modelleri

5Figürlü doğum panosu

Doğum panosuna etamin şeklinde işleyebileceğiniz birçok farklı figür de bulunuyor. Balon, kelebek, fiyonk, el ve ayak gibi bebeklere yakışır figürler bu etamin doğum panosu modellerinde öne çıkıyor.

6Ahşap Çerçeveli Etamin Doğum Panosu

Birçok farklı malzemeden doğum panosu tasarımı yapılabiliyor. En popüler tasarımlar arasında ise ahşap çerçeveli etamin doğum panoları yer alıyor.Ahşap doğum panolarının oldukça yapımı kolay, isterseniz gerekli malzemeleri temin edip panoyu kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

7Sade Ama Şık Doğum Panosu

Tek renk bir zemin üzerine istediğiniz renklerle bebeğinizin adını, boy ve kilo bilgilerini, doğum tarihini işleyebilirsiniz. İsterseniz ufak süslemelerle panonuzu daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

etamin doğum panosuetamin doğum panosu etamin doğum panosu etamin doğum panosu

Ahşap Doğum Panosu Yapımı

Çocuğunuzun doğumu ile ilgili bir anı yaratmak ve evinizin bir köşesinde saklamak istiyorsanız doğum panolarını sevecekseniz. Bu panoları satın alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. En popüler doğum panoları arasında yer alan ahşap doğum panosunun nasıl yapılacağını merak ediyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!