İzmir Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

1195

Ülkemizde gelenekselleşmiş gösterilerden biri olan mehter takımı gösterisi, birçok etkinlik için tercih ediliyor. Geleneksel kostümler giyen ve çeşitli enstrümanlar çalan bu ekip, İzmir mehter takımı kiralama fiyatları ile etkinliklerinizi etkileyici hale getirebilir.

İzmir mehter takımı kiralama fiyatları

İzmir’de planladığınız etkinlik ya da organizasyonlarınızda farklı ve ilgi çekici gösteriler yer alsın istiyorsanız mehter takımı gösterisi en iyi seçeneklerden biri. İşte bir mehter takımı kiralamadan önce size fikir verecek İzmir mehter takımı kiralama fiyatları

Mutlaka incele:  İzmir Moda Fotoğrafçısı Fiyatları

1Mehter Takımı Nedir?

Dünyanın en eski ordu bandosu olarak bilinen Mehter Takımı oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Savaşlarda düşmanı kötü yönde etkilemek ve savaşı kaybetmelerini sağlamak için gürültü çıkarmak amacı taşır.

2Mehter Takımı Kaç Kişiden Oluşur?

 

Mehter takımları 10-12-15-25 kişilik gruplardan oluşur. Bu ekip içerisindeki her kişinin farklı bir görevi vardır. Yürüyüş merasiminde ve gösteri sırasında her bir kişinin dizilişi bellidir. Bu kurallar çerçevesinde merasim tamamlanır.

Mutlaka incele:  İzmir Yılbaşı Mekanları 2017

3Mehter Takımı Hangi Etkinlikler İçin Uygundur?

Günümüzde mehter takımı, insanların ilgisini çekmek için birçok etkinlikte kullanılır. Birçok kişinin sevdiği ve izlemekten keyif aldığı mehter takımı, açılış organizasyonlarında, fuar tanıtımlarında, belediye etkinliklerinde, şenlik ve festivallerde, yürüyüş yada konferanslarda veya Türk gecelerinde gösteri yapabilir.

4İzmir mehter takımı kiralama fiyatları

Mehter takımı gösterisi hizmeti sunan pek çok farklı firma bulabilirsiniz. Bu ekibin enstrümanları ve kostümleri özel olduğu için fiyatlar da buna göre belirlenir. Takımdaki kişi sayısı ve gösterinin süresine göre de fiyat değişebilir. Ancak ortalama İzmir mehter takımı kiralama fiyatları 1000-6000 TL arasındadır.

Mutlaka incele:  İzmir Mezuniyet Balosu Mekanları

5Kısa süreli ve az kişili mehter takımları

Fiyat açısından daha uygun olabilecek az kişili mehter takımları genellikle açılışlarda tercih edilir. Açılış organizasyonlarında 30 dakikalık ve 6 kişilik bir mehter takımı gösterisi fiyatı 1500-2000 TL arasındadır.

6Uzun süreli ve çok kişili mehter takımları

Daha özel etkinlikler için daha kalabalık mehter takımları çok daha fazla etki yaratır. Mehter takımı gösterileri genellikle 30 dakikadır. 8 kişilik gösteriler 2000-2500 TL arası, 10 kişilik gösteriler 3000-3500 TL arası ve 12 kişilik mehter takımı gösterisi ise 3500-4000 TL arası olarak fiyatlandırılır.

İzmir Maskot Kiralama Fiyatları

Etkinliklerinizi daha ilgi çekici hale getirmek için İzmir mehter takımı kiralama fiyatları konusunda bilgi aldıysanız İzmir Maskot Kiralama Fiyatları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!