Birbirinden Güzel Kına Gecesi Makyajı Örnekleri

En iyi kına gecesi malzemeleri için yazının sonundaki görsellere ve sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2326

Kına gecesi, düğünden önceki en özel gündür. Bu güzel günde yapılan makyaj da gelin makyajı kadar önemlidir. Kına gecesi makyajı, düğünde yapacağınız makyajdan farklı olmalıdır. Düğünün aksine kına makyajında daha serbest ve cesur davranabilirsiniz.

Kına Gecesi Makyajı Fikirleri

Kına gecesine daha çok yakın akrabalar ve arkadaşlar katıldığı için kına gecesi makyajı, düğün makyajından biraz daha abartılı olabilir ancak kına gecesinde bol bol ağlandığı için suya dayanıklı ürünlerle makyaj yapmanız işe yarayacaktır.

Mutlaka incele:  Duvaklı Gelin Saçı Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri

1Koyu Renk Göz Makyajı

Kına gecesinde koyu renk göz makyajı sık sık tercih ediliyor. Eğer siz de bu tarz bir göz makyajı tercih edecekseniz mutlaka suya dayanıklı ürünler kullanın. Gece boyunca hem terleyeceğiniz hem de ağlayacağınız için ortaya istemediğiniz sonuçlar çıkabilir.

2Buğulu Göz Kına Gecesi Makyajı

Kına gecenizde daha rahat etmek ve makyajınızı sorun etmemek için buğulu bir göz makyajı da kullanabilirsiniz. Bu makyajı yaptıktan sonra dağılmaması için makyaj koruma spreyi de sıkabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz kırmızı ruj sürebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Paketleri Önerileri, Kına Gecesi Seti Modelleri

3Sade Göz Kına Gecesi Makyajı

Sade bir göz makyajı tercih etmek istiyorsanız bu makyajı kırmızı rujla destekleyerek daha görkemli bir hale getirebilirsiniz. Alt kirpik diplerinize renkli bir farla dikkat çekici bir görünüm kazandırarak göz renginizi belirginleştirebilirsiniz.

4Aydınlık Kına Gecesi Makyajı

Daha aydınlık ve canlı bir görünüm için yüz makyajınızda ışıltılı makyaj malzemeleri kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı kullanarak bu görünümü destekleyebilirsiniz. Bordo ruj kullanarak biraz daha çekici bir görüntü oluşturmanız mümkün ancak eğer isterseniz daha doğal tonlar da tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  A Tipi Gelinlik Modelleri 2016-2017 Trendleri

5Kına Gecesi Makyajı İçin Tavsiyeler

Kına makyajı için nasıl bir makyaj yaparsanız yapın mutlaka suya dayanıklı ürünler kullanın. Eğer koyu ve abartılı bir göz makyajı yapacaksanız ruj rengi olarak daha doğal renkler kullanabilirsiniz. Sade bir göz makyajı yapacaksanız da gösterişli bir ruj rengi tercih edebilirsiniz.

Kına Saç Modelleri Fikirleri

Kına makyajınız kadar kına saçınız da önemlidir. Kına gecesinde yapacağınız saç modeline henüz karar veremediyseniz size fikir verebilecek en güzel saç modelleri için Kına Saç Modelleri Fikirleri isimli yazımıza mutlaka göz atın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!