Mutfak Boya Renkleri Seçiminde Harika Öneriler

En güzel mutfak fikirleri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2468

Gün içerisinde evde en çok vakit geçirilen bölümlerden biri de kuşkusuz mutfaktır.  Mutfak ne kadar büyük olursa o denli yaşam alanı genişler. Küçük mutfaklarda ise yemek yeme olayı genellikle salonlara ya da yemek odalarına taşınır. Durum böyle olduğundan mutfakları daha aydınlık göstermek, hatta daha büyük gözükmesini sağlamak da duvar renklerine kalmaktadır. Mutfak boya renkleri ne kadar açık tonlarda olursa o kadar ferah bir ortam oluşacaktır.

Mutlaka incele:  Mutfak Dolabı Renk ve Modelleri

En Güzel Mutfak Boya Renkleri

Beyaz tonlarından krem renklerine kadar pek çok renk seçeneği yelpazesi bulunmaktadır. Mutfaklar için her zaman açık tonlarda boyalar tercih edilmelidir. Özellikle dar alanlı mutfaklarda ekstra koyu renkler tercih etmek mutfağın tamamen karanlık ve küçük algılanmasına neden olmaktadır. Mutfak boya renkleri bu anlamda zemin özellikleri de dahil açık renkli olmalıdır.

2Kirli Beyaz Tonlarında Bir Mutfak

Beyaz rengin temizliğinden şikayetçi kişiler için ideal bir çözüm olabilecek renk kesinlikle kirli beyazdır. Bu ton mutfaktaki dolaplarla uyum yakaladığında ekstra canlılık kazanacaktır.

3Bej ve Kahve Karışımı Tonlarında Bir Mutfak

Eğer ahşap dolaplara sahip bir mutfak için mutfak boya renkleri aranıyorsa, uyum sağlayacak en iyi renk bej tonlarında olacaktır. Özellikle büyük mutfaklarda göz yormayan şık ve sade bir görünüm verecektir.

4Çimento Tonlarında Bir Mutfak

Mutfağın biraz daha orta boyutlu olduğu durumlarda ve mutfak dolaplarının renkleri de göz önüne alındığında çimento tonlarındaki mutfak boya renkleri mutfağın daha spor gözükmesine yardımcı olurken, artı bir aydınlık kazandığını da gösterecektir.

Mutlaka incele:  Açık Mutfak Salon Dekorasyonu ve Modelleri

5Koyu Gri Tonlarında Bir Mutfak

Yine mutfağın geniş olmasının önemli bir ayrıntı olduğu mutfak boya renkleri seçeneklerinden koyu gri, mutfakta beyaz rengi hoş bulmayanlar için güzel bir öneri olabilir.

6Mutfak Renkleri Nasıl Olmalı?

Mavi renk genellikle insanlara huzur veren renk olarak bilinir. Mutfak ortamında doğru mavi tonunu bulabilmek de oldukça şık bir görünüm vermesi için yeterli olacaktır.

Mutfak Boya Renkleri Nasıl Olmamalı?

Özellikle siyah başta olmak üzere, lacivert ve kırmızı kesinlikle mutfak ortamına uyum sağlayamayan renklerdir. Bu renkler, bir zaman sonra mekânda algısal durumu etkileyip; mutfağın daha küçük ve dağınık olduğunu düşündürecektir. Bu nedenle de mutfak boya renkleri her zaman açık tonlarda seçilmelidir. Dilerseniz, Mutfak Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!