Mutfak Dolabı Renk ve Modelleri

1602

Mutfağı mutfak yapan ve görünümünü güzelleştiren en önemli kısım hiç şüphesiz mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolabı renk ve modelleri ile mutfağınızı güzelleştirebilirsiniz.

Mutfağınıza en çok yakışan dolabı seçin!

Mutfağınız ister küçük olsun ister büyük, ister vintage olsun ister modern, dekorasyonunu büyük ölçüde etkileyen mutfak dolaplarını en iyi şekilde seçmelisiniz. İşte mutfağını yenilemek isteyenler için harika mutfak dolabı renk ve modelleri..

Mutlaka incele:  Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

1Klasik krem mutfak dolabı renk ve modelleri

Birçok mutfak tasarımında kullanılan krem rengi mutfak dolapları klasik mutfak dekorasyonu için en ideal renklerden biri. Eğer mutfak dekorasyonunda klasik çizgilerin yer almasını istiyorsanız krem rengi mutfak dolabı tercih edebilirsiniz.

2Mutfak büyüklüğüne göre renk seçimi..

Mutfak dolaplarınızın rengine karar vermeden önce mutfağınızın şeklini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Büyük ve geniş bir mutfağınız varsa açık renkler yerine daha koyu renkler tercih ederseniz çok daha şık bir dekorasyona ulaşabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları

3Işığa göre renk seçimi..

Mutfağınızın ışık alma şekline göre de renk seçimi yapmanız mümkün. Eğer karanlık ve ışık almayan bir mutfağa sahipseniz açık renk mutfak dolapları tercih ederek bu dezavantajı tersine çevirebilirsiniz. Böylece mutfağınız çok daha ferah görünecektir.

4Dekorasyon tarzına göre seçim yapın..

Mutfağınızı hangi tarzda dekore etmek istiyorsanız seçiminizi mutfak dolabı renk ve modelleri arasından o doğrultuda karar vermeniz en iyi seçimlerden biri olacaktır. Örneğin country tarzında bir mutfak istiyorsanız dolaplarınız koyu bordo ahşap olabilir.

5Modern mutfak dolabı renk ve modelleri

Birçok kişinin tercih ettiği modern ve çağdaş tarzdaki mutfaklar için en ideali modern dolaplardır. Sarı, siyah veya kırmızı gibi mutfak dolaplarında çok tercih edilmeyen farklı renkler tercih ederek modern görünüme sahip bir mutfağa ulaşabilirsiniz. Bu renklerde mutfak dolapları tercih ettiğinizde diğer eşyaları ve detayları da o yönde seçmenizde fayda var.

Mutlaka incele:  Salon, Mutfak İçin Modern Avize Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri

6Ahşap trendi..

Ev dekorasyonunda da tıpkı moda dünyasında olduğu gibi trendler oluşuyor. Mutfak dolabı renk ve modelleri arasında ise son zamanlarda renkli ahşaplar popüler hale geldi. Siz de trendlere ayak uydurmak istiyorsanız bu büyüleyici ahşap mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz.

7Amerikan mutfaklar için mutfak dolabı renk ve modelleri

Eğer Amerikan tarzı mutfağınız varsa dolap seçiminizi salon dekorasyonuna uygun olarak seçmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Salonunuzda yer alan mobilyalarla aynı renkte veya aynı malzemede dolaplar tercih ederseniz harika bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

8Tek renk mutfaklar..

Mutfağınızda bütünlük oluşturmak amacıyla tezgah mermerlerinizin ve mobilyalarınızın rengi ile aynı renklerde dolaplar tercih edebilirsiniz. Bu mutfak gibi tamamı gri renkten oluşan bir dekorasyon oluşturarak şık bir görünüm oluşturmanız mümkün.

en güzel mutfak modelleri-12 en güzel mutfak modelleri-11

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!