Plastik Makyaj Malzemeleri Listesi

3065

Plastik makyaj daha çok filmlerde, dizilerde ve tiyatrolarda oyuncular için yapılan bir efekt makyajıdır. Oyuncular, bu makyajlar sayesinde çeşitli kılıklara bürünebilir ve çok farklı görünebilirler. Plastik makyaj yapmak için eğitim almak gerekir ancak internetten video izleyerek ve plastik makyaj malzemeleri satın alarak kolay yapılan birkaç makyajı yapabilirsiniz.

Plastik Makyaj Malzemeleri İçin Harika Fikirler

Plastik makyaj malzemeleri olmadan plastik makyaj yapmak imkansızdır. Profesyonel makyaj sanatçıları bile malzemeleri olmadan bu makyajları yapamazlar. Plastik makyaj yapmak istiyorsanız öncelikle makyaj malzemesi satın almalısınız.

Mutlaka incele:  Tırnak Süsleme Modelleri Nasıl Yapılır? En Güzel Tırnak Şekilleri

1Boyalar

Boyalar olmadan istediğiniz efekti verebilmek imkansız. Başlangıçta, sadece yapacağınız makyaj için kullanacağınız renklerde boya almanız yeterli ama daha güzel makyajlar yapabilmek için renk renk boya almalısınız.

2Fondöten Plastik Makyaj Malzemeleri

Fondöten, plastik makyajda genellikle ten görünümü vermek istediğiniz yerler için kullanılıyor ve yüzün tamamına sürülmüyor. Yara efekti verirken kullandığınız malzemelerle birlikte fondöten kullanarak daha gerçekçi bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Röfleli Saç Modelleri ve Yapılışları

3Yara Efekti Veren Plastik Makyaj Malzemeleri

Yara efekti yapabilmek için görseldeki gibi malzemelere ihtiyacınız var. Bu malzemeleri kullanarak kolayca plastik makyaj yapabilirsiniz. Tabii ki sadece bu malzemeler yeterli değil. Güzel bir kesik kol efekti vermek için başka malzemeler de satın almalısınız.

4Tiyatro Kanı

Yaralar ve kesikler için kan efekti vermek istiyorsanız tiyatro kanına ihtiyacınız var. Bu sahte kanlar farklı boyda şişelerde satılıyor. Püskürtme efekti vermek için sprey şişe de satın alabilirsiniz. Püskürmüş kan efekti için bu şişeler çok kullanışlı olacaktır.

Mutlaka incele:  Kumral Saç Rengi Tonları

5Cildi Yaşlı Gösteren Solüsyon

Yapacağınız efekt makyajlarında oyuncuyu yaşlı göstermek istiyorsanız kırışıklıklar elde etmek için solüsyonlara ihtiyacınız var. Bu solüsyonları doğru şekilde kullanarak yaşlandırma efekti verebilirsiniz.

6Fırçalar

Makyaj, fırçasız olmaz. Günlük yaptığınız makyajlarda da fırça kullanmadan detaylı bir makyaj yapamazsınız. Plastik makyaj yaparken de farklı fırçalara ihtiyacınız olacak. Özellikle ince dokunuşlar için ince fırçalar satın almalısınız. Fırçalarınızı temiz tutmayı ihmal etmeyin.

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Porselen Makyaj Seti Örnekleri

Makyaja meraklıysanız ve farklı makyaj türleri, malzemeleri konusunda bilgi almak istiyorsanız porselen makyaj malzemelerini de incelemenizi öneriyoruz. Ayrıntılı bilgi için Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Porselen Makyaj Seti Örnekleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!