Tırnak Bakım Seti Nasıl Kullanılır? Nelerden Oluşur?

1030

Tırnak bakımı yapmak istiyorsanız, kuaföre gitmeden evinizde manikür ya da pedikür yapabilirsiniz. Tırnak bakım seti alarak hem kuaföre verdiğiniz parayı azaltabilir hem de kendi tırnak bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Tırnak Bakım Seti Tavsiyeleri

Kuaförde yapacağınız manikür ve pediküre sürekli para vermeniz gerekir. Eve bir tırnak bakım seti alarak tırnak bakım masraflarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca hijyen olarak da endişeleriniz varsa bu tırnak bakım setleri kişiye özel olduğu için böyle bir endişeye gerek kalmayacak..

Mutlaka incele:  Değişik Saç Modelleri ve Fikirleri

1Tırnak Bakım Seti Nelerden Oluşur?

Setten sete farklılık göstermekle birlikte tırnak bakım setleri genellikle farklı boylarda şekillendirme diskleri, dolgu silindiri, pürüzlü deri temizleyicisi, ince, sivri ve yuvarlak taş, parlatma silindiri ve diski, el törpüsü, tırnak eti kaldırıcısı, fırçalama başlığı ve el kurutucusundan oluşur.

2Tırnak Bakım Setini Kullanmadan Önce Yapılması Gerekenler

Eğer elektronik bir tırnak bakım setiniz varsa işiniz daha kolay olacaktır. Tırnaklarınıza bakım yapmadan önce klasik bir yöntem olan, tırnak etlerini yumuşatmak için elinizi suyun içinde bekletmenize gerek yok. Ancak tırnak bakım setiniz elektronik değilse tırnaklarınızın zarar görmemesi için suda bekletmelisiniz.

Mutlaka incele:  Cilt Maskeleri İçin Öneriler

3Tırnak Törpüleme İşlemi

Tırnaklarınızı kısaltmak istiyorsanız tırnak makası kullanabilirsiniz ancak tırnak törpüsü de işinize yarayacaktır. Tırnak törpünüz elektronikse tek yöne doğru törpüleme yapmanız gerekir. Eğer elektronik tırnak törpünüz yoksa ileri geri hareketlerle törpüleme yapabilirsiniz. Tırnaklarınıza istediğiniz şekli verdikten sonra ellerinizi yıkayıp tekrar kurulamalısınız.

4Şekillendirme Diskleri Ne İşe Yarar?

Küçük, orta ve büyük şekillendirme diskleri farklı tırnaklar için kullanılabilir. Ayak tırnaklarınız için büyük şekillendirme disklerini kullanabilirsiniz. Tabii hangi diski kullanacağınız tırnağınızın büyüklüğüne ve genişliğine göre de değişebilir.

Mutlaka incele:  Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

5Pürüzlü Deri Temizleyici

Ayaklarınızdaki pürüzlü derileri temizlemek istiyorsanız pürüzlü deri temizleyici kullanabilirsiniz. Ellerde pürüzlü deri olmadığı için bu temizleyiciyi ayaklarınızda kullanmalısınız. Mantar bulaşma riskinden korunmak için bu aletleri başkalarıyla paylaşmamaya özen gösterin.

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? En İyi Ayak Bakımı Ürünleri

Tırnak bakım seti önerilerinden sonra ayak bakımı da el bakımı kadar önemlidir. Sağlıklı ayaklar için evinizde ayak bakımı yapabilirsiniz. Bu bakımı nasıl yapacağınızı ve hangi ürünleri kullanacağınızı bilmiyorsanız Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? En İyi Ayak Bakımı Ürünleri isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!