En Güzel 1 Yaş Doğum Günü Menüsü Fikirleri

Birbirinden güzel 1 yaş doğum günü masaları için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

6555

Bebeğinizin ilk yaş gününü kutlamak için unutulmaz bir doğum günü partisi düzenlemeyi düşünüyorsanız 1 yaş doğum günü menüsü fikirlerini özenle hazırlamalısınız. Size bu konuda yardımcı olacak doğum günü menüleri örnekleri listemiz var.

En Güzel 1 Yaş Doğum Günü Menüsü

1 yaş doğum günü menüsü için fikirler sunduğumuz bu yazıda tatlıdan tuzluya birbirinden lezzetli atıştırmalıklarla doğum günü partinizin lezzet köşesini hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Eksiksiz 1 Yaş Bebek Doğum Günü Partisi İçin Düşünmeniz Gereken Her Şey!

11 yaş doğum günü menüsü için sağlıklı şeyler hazırlamaya özen gösterin 

Doğum günü partinizin konuklarınızı düşünerek sağlıklı, zararsız ve hem çocukların hem de yetişkinlerin severek tüketeceği şeyler hazırlamalısınız. Bunun için size farklı bir önerimiz var; karpuz dolusu meyve! Bir karpuzun içini oyun ve birbirinden lezzetli meyveleri içine doldurup servis edin. Bu fikirler, en güzel doğum günü menüleri içinde yer almaktadır.

2Meyveleri tek tek de servis edebilirsiniz

Bebek doğum günü partisi menüsü için hiç düşünmeden tercih edebileceğini ve üzerine ufak çubuklar ya da kürdan batırarak da meyve servisi yapabilirsiniz. Doğum günü partiniz yaz mevsiminde gerçekleşecekse karpuz, çilek, kiraz gibi meyveler tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  1 Yaş Doğum Günü Hediyeleri Fikirleri ve Tavsiyeleri

3Kraker köşesi!

1 yaş doğum günü menüsü içinde çocukların severek yiyeceği krakerler de olabilir. Sağlıklı olmasını istiyorsanız bu krakerleri kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

4Mini pizza, patlamış mısır, balık kraker…

Bebek doğum günü yemekleri ile lezzetli bir doğum günü pastasını tamamlayacak birbirinden güzel atıştırmalık önerilerimiz var. Meyve çubuklarının yanı sıra mini pizzalar, patlamış mısır, balık krakerler de hazırlayabilirsiniz. Ayrıca ev yapımı limonata ya da meyve suyu da 1 yaş doğum günü menüsü için ilgi çekici olabilir. Bu tasarımlar özellikle erkek bebek doğum günü menüsü için tercih edilebilir.

6Şekerlemeler

1 yaş doğum günü menüsü listenize ekleyeceğiniz farklı şekerlemeler partinizin minik konuklarını mutlu edecektir. Elma şekeri, renkli şekerler, çikolatalar… Lezzetli yiyeceklerden oluşan doğum günü masanızın bir köşesini tatlılara ayırabilirsiniz. Bebek doğum günü menüleri hazırlığının en önemli detaylarından olabilir.

7Kurabiyeler! 

Bir yaş doğum günü menüsü için kurabiye, baby shower partisinden doğum günü partilerine kadar her kutlamada konsepte uygun şekilde farklı figürlerle hazırlanabiliyor. Bebeğinizin ilk yaşını sembolize eden farklı kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. Bu kurabiyeleri süslerken şeker hamurundan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz, Hoşgeldin Bebek Kurabiyeleri Yapımı, Tarifi ve Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

1 Yaş Doğum Günü Menüsü İçin Kurabiye Örnekleri

Doğum günü partisinde konuklarınıza ikram etmek için kurabiye hazırlamak istiyorsanız farklı kurabiye örneklerine 1 Yaş Kurabiyeleri için Sevimli Öneriler yazımızdan ulaşabilirsiniz. Birbirinden sevimli kurabiye modelleri sizin de hoşunuza gidecektir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!