2 Yaş Doğum Günü Partisi Nasıl Planlanır?

En güzel 2 yaş doğum günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1027

Tabii ki daha bitmedi, ilk yaş doğum günü telaşından sonra sırada 2 yaş doğum günü partisi var. Hatta yolun daha başındasınız bile denebilir. Birinci yaş günü çok güzel ve eğlenceli geçse de bazı aksaklıklar yaşanmış olabilir. Ya da keşke yapsaydık, tüh nasıl unuturuz gibi cümleler hep kurulmuştur. Bunun için size yardımcı olmak adına bebeğinizin ikinci yaş doğum gününü planlarken adım adım neler planlanıp programlanmalı bunlardan bahsedelim. Böylelikle bir düzen içinde organize edilen bir doğum günü partisinde eksikleri minimuma indirmiş olacaksınız. Şimdiden size ve bebeğinize iyi eğlenceler dileriz! Nice mutlu yıllarınıza…

2 yaş doğum günü partisi

Konsept Konsept Konsept

Üç kere yazıyoruz çünkü 2 yaş doğum günü partisi planlamasında hem ilk düşünülmesi gereken hem de bütün partinin gidişatını belirleyen en önemli konu konsept. Konseptini düşünmüş bir anne doğum günü hazırlıklarının yarısına gelmiş demektir. Şaka bir yana, doğum günü partinizle ilgili verilmesi gereken tüm kararlarınız seçtiğiniz konsepte göre değişiklik gösterecek. O yüzden ne kadar hızlı karar verirseniz çalışma hızınız o kadar artacaktır çünkü yapılacak birçok şey belirlenmiş oluyor.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel 2 Yaş Doğum Günü Süsleri Fikirleri

Konsept seçerken dikkate edilmesi gereken birkaç önemli noktadan bahsedecek olursak, önce ilk düşünebileceğiniz şey bebeğinizin ilgi alanları olabilir. Daha çok sevdiği oyuncaklar, çizgi film karakterleri ya da hayvanlar aklılarla ilk gelenler. Eğer bebeğinizde henüz böyle bir ilgi keşfetmediyseniz o zaman konsepti siz de seçebilirsiniz.

2 yaş doğum günü partisi için konsepte karar verdikten sonra yapmanı gereken tek şey kalan tercihlerde konseptinize bağlı kalmak. Mesela deniz konsepti seçtiniz, pasta, kurabiyeler, atıştırmalıklar, hediyeler, süslemeler, balonlar ve daha aklınıza gelebilecek her şeyi aynı konsept sınırları içinde düzenlediğinizde partinizde bütünlük sağlamış olacaksınız bu da çok daha şık bir partiniz olmasını sağlayacak.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Peçete Süsleri ve Bardak Setleri Fikirleri

Pasta, kurabiye ve atıştırmalıklarda profesyonel yardım almak bir seçenek olabilir. Çok daha kısa sürede hazır olacaktır. Ancak eğer meraklı olduğunuz konularsa ve bebeğinizin doğum gününde her şeyi bizzat kendiniz hazırlamak istiyorsanız. Mutlaka kendinize bir şans verin. Şimdilerde çıkan kalıplar ve kolay tarifler bu tip eğlenceli atıştırmalıkları hazırlamayı kolaylaştırıyor. Hatta pasta için bile şeker hamurundan faydalanarak dilediğiniz modeli yaratabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Seti Nelerden Oluşur?

2 yaş doğum günü partisi için doğum günü için bir fotoğraf köşesi hazırlamak iyi bir fikir olabilir. Gelen misafirleriniz ve bebeğinizin fotoğrafı çekileceği zaman o noktayı kullanarak bütünlüğü korumuş olursunuz.

Davetliler için bir defter ayırabilirsiniz. Bu deftere bebeğinizin doğum günü partisine katılan herkes onun ileride okuması için iyi dilekler içeren doğum günü kutlamaları yazabilir. Böylelikle bebeğiniz büyüdüğünde bu onun için çok hoş bir anı olacaktır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!