En Eğlenceli 3 Yaş Doğum Günü Partisi İpuçları

En güzel çocuk doğum günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

773

Bebeğinizin 3 yaş doğum günü partisi için çok heyecanlı olmalısınız. Birinci ve ikinci yaş günlerini bir şekilde başarıyla geçirdiğinizi varsayarsak, bebeğiniz büyüdükçe ve etrafının farkına vardıkça doğum günleri o ve arkadaşları için daha eğlenceli geçecektir. Bu yüzden o büyürken doğum günü planları daha da önemli hale geliyor.

Yalnız bebeğiniz üçüncü yaşını doldururken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar var. Öncelikle üç yaşını dolduran bebek iki yaş hırçınlığından biraz uzaklaşsa da farklı konular için ebeveynlerin gözlerini dört açması gerekli. Örneğin bebeğiniz bu dönemden itibaren eşyaları için daha fazla sahiplenici bir tavır takınabilir. Özellikle oyuncaklarını başka kimseyle paylaşmak istemeyecektir. Ve bu konu onu sinirlendirebilir. Eğer doğum günü partisinden bebeğinizin sinirlenmesini ve keyfinin kaçmasını istemiyorsanız, aynı zamanda da partide tatsız durumlar yaşansın istemiyorsanız, bebeğinizin en sevdiği ve yanından ayırmadığı oyuncaklarını bir yere kaldırabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz ve arkadaşları oyuncakları paylaşmak için hırçınlaşmayacaklardır.

Mutlaka incele:  Bebek Doğum Günü Süsleri İçin Harika Öneriler

3 Yaş Doğum Günü Partisi Detayları

Doğum günü partisinin eğlenceli bir temaya ve organizasyona sahip olmasını diliyorsanız, önce küçük detaylardan başlayabilirsiniz. Daha sonra asıl eğlenceyi düşünmek için kendinize vakit ayırın.

Örneğin davetiye hazırlanırken bir profesyonelden yardım almak yerine davetiyeyi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Hatta ve hatta bunu tek başınıza yapmakla kalmayıp bebeğinizle birlikte bir şeyler karalayabilirsiniz. Bunu yaparken çılgınlıktan ve eğlenceden çekinmeyin! Dilediğiniz renkleri, süsleri, ekleri ve kâğıtları kullanın. İlerde sizin ve bebeğinizin için çok güzel bir hatıra olabilir.

Mutlaka incele:  Erkek Bebek 2 Yaş Doğum Günü İçin Harika Öneriler

Bu dönemde çocuklar ara vermeden yarım saatlik bir etkinliğe katılabilir. Böyle bir etkinlik için bir sihirbaz, palyaço ya da kukla oyuncusu düşünülebilir. Aynı zamanda büyüklerin de ilgisini çekeceği için tüm davetliler çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirebilir.

Aynı zamanda çocukların birlikte oyun oynamaları da birlikte eğlenmeleri için güzel bir bahane olacaktır. Üç yaş çocukların birbirleriyle yarışması açısından kritik bir yaş olduğu için olabildiğince rekabetten uzak herkesin birlikte kazanabileceği oyunlar oynatılmalıdır.  Ev içinde oynanacaksa daha az hareketli oyunlar tercih edilebilir. Ancak eğer bahçe, park ya da benzeri bir mekânda kutlanıyorsa belki topla oynanan oyunları da tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Erkek Bebek Doğum Günü Pasta Yazıları Örnekleri

Hediye konusuna geçecek olursak, yaş günü bebeğinizin olsa da davetlilere küçük hatıra olabilecek hediyeler vermek son zamanlarda oldukça tercih ediliyor. Bunlar belki küçük kurabiyeler, magnetler, kokular olabilirken diğer yandan tamamen çocuklara yönelik hediyeler de olabilir. Örneğin bir boyama kitabı ve kalemi ikilisi minikleri oldukça sevindirecektir.

Bir diğer önerimiz ise acil durumlara daima hazırlıklı olmanız gerektiğidir. Çocukların üstlerini kirletebilme olasılıklarına karşı yanınızda yedek kıyafet bulundurmanız günü acil bir durumda kurtarabilir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!