Anaokulunda Velilerin Yapabileceği Etkinlikler

En iyi okul öncesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

8973

Anaokulunda çocuklar öğretmenleri yardımıyla eğlenceli etkinlikler yaparlar. Ebeveynlerle yapılan etkinlikler de çocukları çok mutlu eder. Ayrıca ebeveynler ve çocuklar arasındaki bağların sağlamlaşmasına yardımcı olur. Anaokulunda velilerin yapabileceği etkinlikler saymakla bitmez. Çocuklar ve veliler çok eğlenceli etkinlikler yapabilirler.

Anaokulunda Velilerin Yapabileceği Etkinlikler

Anaokulunda velilerin yapabileceği etkinlikler hem çocukların hem de velilerin kaliteli zaman geçirmelerine yardımcı olur. Velilerin müsait olduğu bir günde sınıfta ya da okulun bahçesinde etkinlik hazırlanabilir.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi 29 Ekim Etkinlikleri

1Okul Öncesi Aile Katılımı Etkinliklerinde Neler Yapılabilir?

Okul öncesi dönemde anaokulunda ailelerin de katılımıyla eğlenceli etkinlikler yapılabilir. Sadece anneler değil babalar da etkinliklere katılabilir. Çocukların büyük ve küçük kardeşleri etkinliğe dahil olabilir. Bir araya gelinerek yapılabilecek pek çok etkinlik var. Sınıfı tekrar dekore edebilirsiniz. Herkesin elinin değdiği, emek harcanılmış bir ortam oluşturulabilir. Beraber yılbaşı ağacı süsleyebilir, özel günler için hazırlıklar yapabilir, kurabiye, kek, börek gibi yiyecekleri hep beraber hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Beylikdüzü Anaokulları

2Sınıf Süsleme Etkinliği

Çocuklar ve veliler bir araya gelerek sınıfı tamamen yeniden süsleyebilirler. Öncelikle sınıfta nasıl bir dekorasyon istenildiğine karar vermelisiniz. Bu, çocukların sınıfı olduğu için bu kararı onlara bırakın. Kendi aralarında anlaşarak hayal ettikleri sınıfı size anlatsınlar. Sonra hep beraber sınıfı yeniden dekore etmeye başlayın. Hem kaliteli zaman geçireceksiniz hem de çocukların başarılarına tanıklık edeceksiniz.

3Yiyecek Hazırlama Etkinliği

Sınıfta kurabiye, kek, börek gibi yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Çocuklar da bu etkinlik sırasında size yardımcı olabilir. Sizin gözetiminiz altında yiyeceklerin malzemelerini hazırlayabilirler. Çocukları yaralayabilecek mutfak aletlerini gözetiminiz altında kullanmalarını sağlayın. Beraber sofra hazırlayıp sonra da hep beraber sınıfı temizleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi Tanışma Oyunları

4Kitap Okuma Etkinliği

Bir hikaye kitabı bu etkinlik için yeterlidir. Her çocuğun velisi bir hikaye okuyacak şekilde ayarlamalar yapılabilir. Hikayelerin çok uzun olmamasına özen gösterin. Her veli hikaye okuyacağı için bir süre sonra çocukların dikkati dağılabilir ve etkinlik erkenden bitmek zorunda kalabilir. Anaokulunda velilerin yapabileceği etkinlikler arasında hem veli açısından hem de çocuk açısından oldukça verimli bir alışkanlığa dönüştürebilirsiniz.

Okul Öncesi Kartondan Maske Yapımı, En Güzel Maske Örnekleri

Anaokulunda velilerin yapabileceği etkinlikler arasında Okul öncesi çocuklar için kartondan maske etkinliği hazırlama yapabilirsiniz. Kartondan maske yapımı ile ilgili ihtiyacınız olan bilgiyi Okul Öncesi Kartondan Maske Yapımı, En Güzel Maske Örnekleri isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!