Kanguru Modelleri Bebek Taşıma Fikirleri

En güzel bebek taşıma kanguru modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

3010

Bebeğinizin güvenliğini ve sağlığını etkileyecek olan alışverişlerden biri de bebek taşıma kanguru seçme aşamasıdır. Bebek arabasından sonra mutlaka edinilmesi gereken ve hem ebeveynin hem de bebeğin rahat etmesini sağlayan bu kanguru modelleri, çok farklı çeşitlere sahip olabiliyor.

Kanguru Modelleri Nasıl Seçilmeli?

İhtiyacınıza yönelik bulabileceğiniz bebek taşıma kanguru modelleri arasından seçim yapmak da size kalıyor. İşte bu konuda işinizi kolaylaştırmak için göz atabileceğiniz bebek taşıma kanguru modelleri.

Mutlaka incele:  Adana Yenidoğan Fotoğrafçısı Fiyatları

1En Önemli Şey Bebeğinizin Rahatlığı

Bebek taşıma kanguru seçimi yaparken öncelikle bebeğinizin içinde ne kadar rahat edebileceğini tespit etmeniz gerekir.

2Önde mi Taşımalı Arkada mı?

Önde taşımada hem taşıyan kişi bebeği sürekli kontrol etme imkanına sahip olur hem de bebek dış etkenler tarafından çok etkilenmez. Bebek taşıyan kişiye dönük olduğundan etrafı yalnızca yandan göreceği için onun için çok daha faydalı olacaktır.

3Bebeğinizin Etrafı Rahatça İzlemesine İzin Verin.

Bebeği önde ve dışa doğru oturur şekilde taşımanıza olanak veren bebek taşıma kanguru modelleri de vardır. Eğer bebeğinizin etrafını seyretmesini istiyorsanız bu tarz bir kanguru modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu modelde tıpkı bir çanta gibi çeşitli gözler de bulunuyor. Bu şekilde taşıyan kişi ayrıca bir çanta taşımak zorunda kalmaktan kurtulmuş oluyor.

4Boyun koruması şart!

Bebeklerin içinde rahat etmesini sağlamak için arkasında boyun kısmına kadar bir koruma olması önemlidir. Çünkü daha yaşına girmemiş bebekler boyunlarını tutmakta zorlanırlar. Ve kanguru modelinde bir boyunluk kısmı yoksa bu bebek için zorlayıcı olabilir. Tüm bu etkenleri bir arada düşünerek bebek taşıma kangurusuna karar vermenizde fayda var.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan Bebek Kimlik Çıkarma Evrakları Nelerdir?

5Sırtta Taşımak İçin Kanguru Modelleri

Bebeği sırtta taşımaya olanak veren kanguru modelleri de vardır. Pek çok kanguru modeli hem sırtta hem de önde taşıyabileceğiniz şekilde tasarlansa da yalnızca sırt için oluşturulmuş kanguru modelleri de mevcuttur. Sırt çantası taşıyanlar bilir ki yükü sırtta taşımak çok daha kolaydır. İşte bu yüzden bebek gittikçe ağırlaşmaya başladığında sırtınızda taşımak size çok daha kolay gelebilir.

6Yeni Doğan Bebeklere Uygun Kanguru Modelleri

Yeni doğan bebekler için bir kanguru modeli arıyorsanız bu kundak tipi kanguru modellerini tercih etmelisiniz. Boyundan çapraz şekilde asılan bu modelde bebek yatay pozisyonda kalacaktır. Yeni doğan ve her zaman kundakta taşınan bebekler için en ideal kanguru modeli hiç kuşkusuz bu modeldir.

Mutlaka incele:  25 Günlük Bebek Bilgileri ve Tavsiyeleri

7Yandan Bağlamalı Kanguru Modelleri

Pek çok bebek taşıma kanguruları, rahat taşıma amacı taşır. Bu yüzden vücudunuza tam olarak oturan ve alttan desteği bulunan modelleri tercih ederek daha rahat taşıyabilirsiniz. Sağ görseldeki gibi yandan taşıma olanağı olan kangurular da yine oldukça kullanışlıdır.

8Emzirme Pozisyonu Olan Kanguru Modelleri

Bazı kanguru modellerinde emzirmeyi kolay hale getiren bir ayar da bulunuyor. Kanguruyu evde koltuğunuzda bebeğinizi emzirir gibi uygun hale getiren bu pozisyona sahip modellerin tabi ki fiyatları daha fazla.

9Bebeğini Sarıp Sarmalamak İsteyenler İçin Sling

Eskiden kırsal kesim annelerin çocuklarına göz kulak olurken işlerini daha kolay halletmek için uzun kumaşlarla çocuklarını vücuduna sararmış. Bundan ilham alınarak tasarlanan Sling sayesinde bebekler anne göğsünde uyur gibi sarıp sarmalanır. Ayrıca sling kullanımının kolik ve gaz sancılarına olumlu etkisi bulunmaktadır.

Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalı?

Bebeğiniz doğduğu dakikadan itibaren sizin bakımınıza, ilgi ve sevginize muhtaçtır. Yeni doğan bebek bakımı konusunda etrafta pek çok kulaktan dolma bilgi dolaşmaktadır. Kafanızın karışmaması için yeni doğan bebek bakımı hakkında öneriler sunduğumuz yazıya göz atmanızı öneririz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!