Bukleli Saç Modelleri

3250

Saçları kıvırcık olmayan bayanların farklı ve şık bir görünüme kavuşmak için en çok yararlandıkları saç uygulamaları buklelerdir. Farklı yöntemlerle yapılan bukleli saç modelleri arasından yüz tipi ve tarzınıza uygun olanını seçerek kullanarak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Bukleli Saç Modelleri ve Trendler

İster kısa ister uzun saçlara sahip olun yüz tipinize göre yapabileceğiniz birçok bukleli saç modeli bulunmaktadır. Özellikle davet ve özel günlerde düz saçlı bayanların tercihi olan bu modeller doğru kullanıldığında çok hoş durmaktadır.

Mutlaka incele:  Buğday Tenli Kadınlara Hangi Saç Rengi Yakışır?

1Yandan toplanmış bukleli saç modelleri

Özellikle uzun ve dikdörtgen şekilli yüz tipine sahip bayanlar, buklelerini yandan toplayarak omzuna dağıtmasıyla oluşturulan saç modellerini tercih etmelidir. Bu saç modeliyle yüz tipi dengelenmekte ve hoş bir görünüm elde edilmektedir.

2Kabarık bukleli saç modelleri

Saç yapısı ince telli olan bayanların saçlarının daha hoş, sağlıklı ve hacimli görünmesi önemlidir. Bu durumda tercih edilebilecek en iyi saç modeli ise kabarık bukleli saçtır. Buklelerinizle göz kamaştırmak isterseniz resme benzer farklı modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

3Bukleli topuz modelleri ve kullanımı

Bukleli saçların en çok yakıştığı bir diğer model de bukleli topuzlar. Abiye saç modelleri kategorisine giren bu bukleli topuzları davet, özel gün ve törenlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Helenistik bir hava yakalayabileceğiniz gibi dağınık bukleli topuzlarla saça salaş bir hava katarak günlük olarak da kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Ombre Saç Renkleri

4Bukleli kısa saç modellerinin modernliği

Bukleli saç denildiğinde ilk etapta uzun saç modelleri akla gelse de aslında bukle yaptırmak için illa uzun saça gerek yoktur. Kısa saçlarda da bukleler şık durmakta ve kullanan kişiye modernlik katmaktadır. Yuvarlak yüz tipine sahip olanların kulak hizasında, daha geniş yüzü olanların ise enseye kadar olan modelleri tercih etmeleri daha doğrudur.

5İnce bukleli saç modelleri

İnce buklelerin vermiş olduğu asalet hem günlük hayatta hem de özel günlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Evde ince bukleler yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey ince bigudi ya da saç maşalarına ince saç tutamlarını dolayarak buklelerinizi oluşturmak.

Mutlaka incele:  Modern Saç Kesimleri İçin Harika Fikirler

6Denizkızı tarzı bukleli saç modelleri

Masumane ve daha durgun bir hava yaratmak istiyorsanız denizkızı tarzı bukleler tam size göre. Ayrıca bu tarz saç modelleri oldukça şık oluyor. Deniz kızı modeli bukleleri oluşturmak için maşayı saçlarınızın uç kısımlarına dolayarak aşağıdan bukle oluşturmanız gerekiyor.

7Doğal buklelerle minimalizmi yakalayın

Saç yapım ve seçtiğim saç modeli her ne olursa olsun ben minimalizm ve sadelikten yanayım diyorsanız doğal bukleli saç modelleri sizlere öneriyoruz. Sokak modasının da vazgeçilmezi olan doğal buklelerle her yerde rahatça şıklığı yakalayabilirsiniz.

Evde Bukleli Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Bukleli saç modelleri arasından birine karar verdikten sonra bu modeli evde yapmak için uygun büyüklükte maşalardan yararlanmanız gerekmektedir. Eğer daha önce hiç maşa kullanarak bukleli saç yapmadıysanız ‘Saç Maşa Modelleri Nasıl Yapılır?’ konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!