Butik Pasta Malzemeleri ve Ekipmanları Nelerdir?

1755

Butik pasta için aslında özenerek yapılmış pasta da diyebiliriz. Standart pastalar yapılırken uygulanan işlemler daha çok hızlı üretime dayalı hemen yapıp paraya çevirmeye dayalı oluyor. Butik pastalar ise kullanılan butik pasta malzemeleri açısından olsun, yapılan işçilik açısından olsun belirli bir kaliteye ulaşmış ve göz zevkini de okşayan pastalar.

Butik Pasta Malzemeleri ve Ekipmanları Nelerdir?

Aslında butik pasta malzemeleri de klasik pasta malzemeleri ile ortaklaşa ürünlerden oluşuyor. Butik pasta malzemelerini farklı yapan süsleme malzemeleri. Butik pastalar daha özenli hazırlanıyor, kullanılan malzemeler de ona göre görseli güzel malzemeler oluyor. Malzemeleri bütçenize göre en gerekliden başlayıp zamanla tamamlarsınız.

Mutlaka incele:  Korsan Pasta Modelleri ve Süsleri

1Pasta yapımında kullanılan boyalar

Butik pasta malzemeleri içinde önemli bir yer tutan boyalar pasta görselliğimiz için kaliteli olmalı. Boyalar sıvı, jel ve toz olarak kullanılabiliyor. Jel olan boyalar iyi marka kullanmak şartı ile en iyi sonucu veriyor. Sıvı boyalar hamurunuzu deforme edebilir. Toz boyalar ise hamur yoğurma esnasında hamura zor yedirildiğinden pek tavsiye etmiyoruz.

2Butik pasta ekipmanları

Çok profesyonel işler yapmayacaksanız birkaç malzeme ile harika pastlar yapmanız mümkün. Bunlar pasta çemberi, döner pasta sıvama standı, pasta testeresi ve pasta paleti. 20 cm. lik bir pasta paleti işinizi rahatlıkla görecektir. Şeker hamuru ütüsü ve merdane de işinizi kolaylaştıracak malzemelerden. Bunun dışında süsleme için gerekli malzemeler ve kalıplar işinizi rahatça görür. İddialı pastalar yapmak istiyorsanız bunarın yanında şekil verme aparatları da edinmenizde fayda var. Bir zorunluluk olmasa da elinizin altında bulunmalarında fayda var. Böylece çatalla kaşıkla şekil vermek zorunda kalmazsınız.

Mutlaka incele:  Winx Pasta Modelleri, Winxli Pasta Nasıl Yapılır?

3Süsleme için butik pasta malzemeleri

Aslında el beceriniz varsa zaten bir çok süz malzemesini kendiniz yapabilirsiniz. Şeker hamuru bu konuda baya işinize yarayacak bir malzeme. Ayrıca dışarıdan çikolata kalıpları alarak eriterek ve rendeleyerek yararlanmanız mümkün.

Ancak hem daha güzel olur hem de hızlı olsun düşünceniz varsa çok özel ve farklı süsleme malzemeleri hazır halde satılıyor.

Mutlaka incele:  En Güzel Resimli Doğum Günü Pastası Modelleri

Butik pasta malzemeleri olarak fırçalara ve gıda boyası içerikli kalemlere ihtiyacınız var. Kretuar olarak geçen keskin bir bıçağımız var. Süslemelerde ince kesim işlemlerinde çok işinize yarayacak bir malzeme.

Sağlıklı pastalar yapmak

Pasta yapmaya başladığınızda en önemli düşüncemiz bu olmalı. Ucuza getirmek için gidip en kötü ve kansarojen malzemeleri almamak lazım. Sonuçta yapacağınız kar 3-5 tl ile sınırlı olacak. Bu nedenle en kaliteli butik pasta malzemeleri ve ekipmanlarını kullanmanız yerinde olur. Dilerseniz, Şeker Hamurundan Doğum Günü Pastası Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!