Çiçekli Gelin Tacı Yapımı ve Modelleri

En iyi gelin aksesuarları fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1668

Gelin adaylarının en tatlı telaşlarını yaşadıkları şu günlerde onlara yardımcı olacak bir yazı ile karşınızdayız. Yaz gelinlerinin tercihi çiçekli gelin tacı modelleri için sunduğumuz öneriler ile farkınızı ortaya koyacak gelin taçları için ilham alabilirsiniz.

Çiçekli Gelin Tacı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada!

Özellikle kır düğünü düşleyen ya da bohem bir tarzı olan gelin adayları için uygun olan çiçekli gelin taçları farklı şekillerde tasarlanması nedeniyle eşi benzeri olmayan modeller sunar. Çiçekli taç fiyatlarından tutun da çiçekli gelin tacı yapımına kadar gelinliğinizle uyum sağlayacak ve güzelliğinizi ön plana çıkaracak çiçekli gelin tacı modelleri hakkında her bilgiye ulaşmak için doğru yerdesiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kına Gecesi Makyajı Örnekleri

1Gelin Tacı İçin Tercihinizi Canlı Çiçeklerden Yana Kullanabilirsiniz.

Gelin tacı çiçeği bitkisi olarak bilinen Weigela Florida Vangela gelin taçlarını süslemek için idealdir. İlkbahar ve yaz başında çiçeklenen gelin tacı çiçeği sahil kesimlerinde yetişmektedir. Beyaz, kırmızı ve pembe renkte çiçeklere sahip olan bu bitki, kır düğünü yapmayı düşünen gelin adayları için oldukça uygundur.

2Çiçekli Gelin Tacı Yapımı İçin İhtiyacınız Olanlar

Hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebileceğiniz birkaç malzeme ile kendi gelin tacınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler farklı renklerde çiçekler, çiçeklerin aralarını süslemek için tomurcuklar ve yapraklar, taç, rengarenk kurdeleler ve biraz hayal gücü. Canlı çiçek kullanarak bir taç yapacaksanız işinizi son ana bırakmayın. Düğünden 1-2 hafta önce taç için gerekli hazırlıkları yapın ve tacı tamamlayın. Tabi bu taç düğününüzde kullanmak için olmayacak. Sadece hayalinizdeki tasarım sonucu ortaya çıkan sonucun sizi memnun edip etmeyeceğini gösterecek. Bu sayede düğün günü gerekli değişikler yapılmış olarak tacınızı hazırlama imkanına sahip olacaksınız.

Mutlaka incele:  Duvaklı Gelin Saçı Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri

3Çiçekli Gelin Tacı Fiyatları

Gelin tacı olarak çiçekli taçları tercih edecekseniz, kullanılan çiçek türünün fiyatları büyük ölçüde etkilediğini göz önünde bulundurmalısınız. Yapay çiçekler ile hazırlanan çiçekli gelin tacı fiyatlarının daha uygun olduğu düşünülse de özel bir tasarım gerekiyor ise bu modellerin de fiyatları yüksek olabilir.

4Çiçekli Taç Nerede Satılır?

Çiçekli gelin tacı yapımı siz zor geldiyse, gelinlik ve gelin aksesuarları satan yerlerden çiçekli gelin tacınızı alabilirsiniz. Fakat bu tasarımlar sizin istekleriniz göz önüne alınarak hazırlanmadığından gönlünüze göre olanı bulmakta zorlanabilirsiniz. Hayalinizdekine yakın bir model bulduysanız, sizin için birkaç değişiklikler yapılmasını isteyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Kolyesi Modelleri

5Çiçekli Nişan Tacı Modelleri

Bu taçların sadece gelinlikle kullanılacağını sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Özellikle nişan elbiselerinin renklerine uygun olarak hazırlanmış çiçekli gelin tacı modelleri nişan törenlerinde de gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. İster canlı isterseniz yapay çiçekler ile hazırlatabileceğiniz bu taçlar, nişan kıyafetinizle bir bütün oluşturmakla kalmayıp tüm dikkatleri de üzerinize çekmeye yardımcı oluyor. Dilerseniz damat adayı için de bu çiçeklerden bir yaka çiçeği yaptırarak ne kadar uyumlu bir çift olduğunuzu gözler önüne serebilirsiniz.

Çiçekli Taçlar ile Uyumlu Gelin Saç Modelleri

Gelin tacınıza karar verdiyseniz sıra geldi gelin saçı modelinizi seçmeye. Tacınızı ön plana çıkarak bir model tercih edecekseniz, örgü gelin başı modellerine göz atabilirsiniz. Ama daha bohem bir tarzınız var ise doğal dalga verilmiş saçların üzerine gelin tacınızı yerleştirebilirsiniz. Birbirinden büyüleyici ve romantik gelin saç modelleri için yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!