Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

Birbirinden güzel hediye ve doğum günü fikirleri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

5372

Çocuğa doğum günü hediyesi kesinlikle çocukla çok uyumlu bir seçenek olmalıdır. Değişik yaş guruplarında çocukların büyüklüğüne göre hediyelerin de değişkenlik göstermesi son derece doğaldır. Doğum gününde çocukların mutluluğunu paylaşmak bütün ebeveynlerin görevleri arasında yer almaktadır. Çocuğunuza uygun bir hediye seçerek bugünü daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

Çocuğa doğum günü hediyesi alırken onun yaşı gerçekten büyük önem taşıyor. 8 yaşında bir çocuk için özellikle evin içinde kullanabileceği çok güzel oyuncak seçenekleri var. Biraz da sizin yaratıcı gününüz ön plana çıktığı zaman bu yaş grubundaki bir çocuk için iyi bir hediye tercih edebilirsiniz. 8 yaşındaki bir çocuğun okul çocuğu olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Mutlaka incele:  Evlilik Yıldönümü Mektubu Örnekleri ve En Güzel Fikirleri

13 Yaşındaki Çocuğa Ne Hediye Alınır?

Çocukların hediyelerle çok mutlu olduğu bilinmektedir. İyi bir doğum günü kutlaması için sizde 3 yaşındaki çocuğunuza değişik hediyeler alabilirsiniz. Kız çocukları için bebek erkek çocukları için ise araba seçenekleri bu yaş grubunda en iyi hediyeler arasındadır.

22 Yaşındaki Çocuğa Doğum Günü Hediyesi

Çocuğunuz biraz daha küçük olduğu zaman doğum günü hediyesini de ona göre düşünerek almalısınız. 2 yaşındaki bir çocuk için keskin hatlı oyuncaklar almak yerine daha yumuşak veya oval tercihler ön plana çıkmalıdır. Eğitici hediyeler de bu konuda iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mutlaka incele:  3 Yaş Doğum Günü Hediyesi Olarak Ne Alınabilir?

3Kızıma Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Ebeveynler çocuklarına hediye alırken çok dikkatli davranmalıdırlar. Kız çocuklarının bu konuda biraz daha hassas olduğunu unutmayın. Son dönemlerde yetenekleri ile ön plana çıkmış bebekler kız çocukları için gerçekten mükemmel bir hediye örneğidir. Aslında çocuğunuzun zevkine uygun bir seçenek de alternatif olarak değerlendirilebilir.

45 Yaş Erkek Çocuğa Doğum Günü Hediyesi

Henüz okula gitmeyen fakat 5 yaşında olan bir erkek çocuğu için eğitici bir hediye hem eğlendirici hem de faydalı olabilir. Lego veya yapboz gibi oyuncak çeşitleri 5 yaşındaki erkek çocukları için gerçekten iyi bir hediye seçeneğidir. Birbirinden güzel araba modellerini de burada unutmamak gerek.

512 Yaş Kıza Hediye

Çocuğunuz büyümüş ve 12 yaşına gelmiş ise hediye konusundaki tercihleri de değişken olacaktır. En başta kız çocukları için ebeveynlerin hediye konusunda daha dikkatli davranması gerekiyor. Onların yaşına uygun ve beğenecekleri bir hediye almak, herkesin mutlu olmasını sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Hediye Fikirleri ve Önerileri

610 Yaşındaki Çocuğa Ne Hediye Alınır?

10 yaşındaki bir çocuğa doğum günü hediyesi alırken çok iyi düşünmek gerek. Bisiklet gibi sorumluluğu yüksek bir hediye bazı riskleri de beraberinde getirebilir. Aslında 10 yaşındaki bir çocuğun zarar görmeyeceği oldukça farklı ve fazla hediye seçenekleri bulunmaktadır. Ebeveynlerin görevi ise burada zaten en iyisini seçmek olacaktır.

15 Yaş Erkek Hediyeleri

Çocuğa doğum günü hediyesi almayı düşünüyorsanız yetişkin bir çocuğa danışmak ve onun fikrini almak da önemlidir. Bu yaşlarda daha çok çocuklar akıllı telefon gibi beklentiler içerisindedirler. Çocuğun dikkatini dağıtmayacak ve eğitimden geri koymayacak hediye seçenekleri, ebeveynler için daha doğru tercihler olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz, Bebek Doğum Günü Hediyeleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!