Çocuğunuz İçin Doğum Günü Pastası Fikirleri

2384

Çocuklar için hazırlanan doğum günü partilerinin yıldızı hiç kuşkusuz doğum günü pastalarıdır. Tatlıyı ve pastayı seven çocuklar bir de kendi zevklerine göre hazırlanmış doğum günü pastası gördüklerinde kendilerinden geçerler. Eğer siz de çocuğunuz için sevimli bir doğum günü partisi hazırlıyorsanız ve bu hazırlıklar içerisinde nasıl bir pasta yaptıracağınıza karar vermediyseniz size harika fikirlerimiz var. Farklı şekillerde harika doğum günü pastası fikirleri arasından çocuğunuza ve doğum günü temanıza en uygun pastayı seçebilir ve hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz.

Çizgi Film Karakterleri
doğum günü pastası fikirleri

Birçok doğum günü partisi, çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinin yer aldığı temalarla oluşturulur. Siz de bu fikri pastalar için kullanarak şeker hamurundan yapılmış harika figürlere sahip bir doğum günü pastası yaptırabilirsiniz. Mickey Mouse, Örümcek Adam, Hello Kitty gibi figürleri barındıran şık bir pasta tasarımı hem çocuğunuzu hem de diğer çocukları çok mutlu edecektir. Star Wars Temalı Doğum Günü Partisi İçin Öneriler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  1 Yaş Doğum Günü Afişleri ve Örnekleri

Lezzetli Pastalar
doğum günü pastası fikirleri

Bazı çocuklar için pastadan çok doğum günü hediyeleri önem taşır. Böyle durumlarda ne kadar abartılı pasta yaptırırsanız yaptırın çocuğunuzun gözü görmez. İşte böyle bir çocuğunuz varsa yaptıracağınız pastada lezzeti ön planda tutabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği muz, çilek, kivi gibi meyveleri barındıran hem sağlıklı hem de lezzetli bir pasta iyi bir fikir olabilir.

Mutlaka incele:  Çikolatalı Doğum Günü Pastası Yapımı, Tarifi ve Modelleri

Küçük Partiler İçin Pasta
doğum günü pastası fikirleri

Eğer doğum günü partisine az sayıda kişi çağıracaksanız 3 katlı pastalar yersiz bir seçim olacaktır. Bunun yerine tek katlı, orta boyda ve minimal tasarımda bir pasta tercih edebilirsiniz.

Cupcake
doğum günü pastası fikirleri

Son dönemlerin trendi olan cupcake pastalar her özel günde karşımıza çıkıyor. Çocuğunuzun doğum günü partisinde de tercih edebileceğiniz bu minik tatlı pastalar hem çocuklara dağıtmak açısından hem de görünüm açısından ideal.

Katlı Doğum Günü Pastası Fikirleri
doğum günü pastası fikirleri

Özenli ve gösterişli bir parti planlıyorsanız pastanın da en az parti kadar gösterişli olması gerekir. Bu açıdan birkaç katlı pastalar hem davetlilere yetme açısından hem de güzel görünüm açısından tercih edilebilir. Rengarenk ve sevimli figürlerle süslenmiş 3 katlı pastalar çocuklar için yapılan doğum günü partileri için en ideal pasta çeşidi.

Mutlaka incele:  Eksiksiz 1 Yaş Bebek Doğum Günü Partisi İçin Düşünmeniz Gereken Her Şey!

Farklı Doğum Günü Pastası Fikirleri
doğum günü pastası fikirleri

Her zaman farklılıktan yanaysanız bu partide çocuğunuzun pastası da klasik modellerden olmamalı. İşte size harika bir fikir. Çocuğunuzun kendi elleriyle yaptığı bir resmi pastaya adapte edebilirsiniz. Böylece hem çocuğunuz kendi pastasında bir rolü olduğunu hissedip mutlu olacak hem de sevimli bir pastaya sahip olacaksınız.

 

Resim Baskılı Doğum Günü Pastası Fikirleri14314241735551ccadae481

Anne ve babaların en sık tercih ettiği doğum günü pastası modeli, resim baskılı pastalar. Çocuğunuzun fotoğrafını ya da çocuğunuzun sevdiği bir çizgi film karakterinin resmini pastanın üzerine bastırarak hoş bir pasta elde edebilirsiniz.

Şekerli PastalarKids-birthday-cake-ideas

Eğer çikolata, şeker, jelibon hastası bir çocuğunuz varsa onu çok sevindirecek bu şekilde bir pasta yaptırabilirsiniz. Bu aburcuburları normalde çok fazla yemesi zararlı olsa da doğum gününde ona böyle bir jest yapabilirsiniz.

diş şeklinde pasta-5 diş şeklinde pasta-4 diş şeklinde pasta-3 diş şeklinde pasta-7

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!