Çocuk Saç Modelleri Düğün İçin Öneriler

10454

Düğün gibi özel günlerde yetişkinler kadar çocukların da görünümü önemlidir. Eğer siz de katılacağınız düğün için çocuğunuza şık bir saç modeli arıyorsanız işte sizin için derlediğimiz çocuk saç modelleri düğün için öneriler.

Çocuk Saç Modelleri Düğün İçin

Bu tarz önemli günlerde en çok çocuklar heyecanlanır ve heves dolu olur. Bu yüzden onlara kıyafet ve saç modeli seçmek çok daha eğlenceli bir süreçtir. Hem kız hem de erkek çocukları için düğüne özel saçlar bulunsa da kız çocukları bu konuda çok daha şanslı.

Mutlaka incele:  Kardeşe Doğum Günü Mesajları Fikirleri

1Taç Örgü Saç Modeli

Minik kız çocukları için örgü modelleri düğün gibi önemli günler için son derece ideal. Çocuklar için çok fazla abartılı saç modelleri yapmamak gerekir. Bunun için örgü en doğal ve sevimli saç modeli sayılabilir. Özel günlerden çocuğunuza hem topuz saç modeli yaptırmak hem de sevimli görünümünden bir şey kaybettirmemek için taç örgü saç modelini tercih edebilirsiniz. Bu saç modelinde saçın her iki yanından tutam ayrılır ve örüldükten sonra taç şeklinde alnın biraz daha üst kısmından tutturulur. Böylece örgü bir taç halini alır ve son derece şık görünür. Dilerseniz bu örgüyü boncuklar ya da çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

2Balerin Topuzu

Çocuklar için en ideal saç modellerinden biri de hiç kuşkusuz balerin topuzudur. Hem çocuğunuzun düğün boyunca rahat etmesini sağlar hem de elbisesiyle uyumlu olur. Balerin topuzu için bir topuz süngeri kullanabilirsiniz. Saçı önce at kuyruğu şeklinde bağlayın. Daha sonra topuz süngerini saça geçirin ve saçı bir çiçek gibi açarak süngerin etrafına dolayın. Bir lastik toka geçirdikten sonra kalan saçları topuzun etrafından burarak sabitleyin. Topuz süngeri sayesinde topuz çok daha hacimli ve büyük görünecektir. Dilerseniz kalan tutamlar örgü yaparak etrafına sarabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Tarifleri

3Açık Saç Modelleri

Birçok kız çocuğu bu tarz özel düğünlerde saçlarını açtırmak ister. Maşa ile bukleler kazandırdıktan sonra çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Her ne kadar saçları açık olsa da çocuğunuz koşup oynarken rahat etsin diye saçlarının ön tutamlarını arkadan tutturabilirsiniz. Tutturmak için de sevimli çiçek tokalar kullanarak çocuk saç modelleri düğün için ideal bir saç modeli elde edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Etkinlikleri Fikirleri ve Harika Tavsiyeler

4Saç Aksesuarları

Çocuk saç modelleri düğün için yapıldığında biraz daha abartılı olabilir. Bunun için birbirinden sevimli ve şık saç aksesuarları kullanabilirsiniz. Topuz ya da balık sırtı saç modelini yapıp çiçeklerden taç ya da tüllü saç tokaları kullanabilirsiniz. Bu şekilde düğün için ideal bir çocuk saç modeline ulaşabilirsiniz.

5Erkek çocuk saç modelleri

Erkek çocuk saç modelleri düğün için yapılacakken özenli saç bir jöle yardımıyla ön kısımdaki saçları havalandırmak olacaktır. Eğer bir erkek çocuğunuz varsa daha özenli görünmesi için bu tarz bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Erkek çocuğu saç kesim modelleri için daha fazla öneri almak isterseniz Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

7 6

erkek çocuğu saç kesim modelleri-1 erkek çocuğu saç kesim modelleri-5 erkek çocuğu saç kesim modelleri-4 erkek çocuğu saç kesim modelleri-6

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!