Deniz Temalı Pasta Modelleri, Yapımı ve En Güzel Örnekleri

En güzel doğum günü pastaları fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2323

Özel gün kutlamaları için farklı temalar arasında popüler hale gelen deniz temalı pasta modelleri harika detaylarıyla büyülüyor. Denizkızından balıklara, kum detayından deniz canlılarına kadar birçok güzel figür ile harika pastalar yapabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Deniz Temalı Pasta Modelleri

Doğum günü, yıldönümü, veda partisi ya da nikah kutlaması gibi özel günlerde temalı pasta modelleri arıyorsanız harika detaylarla süsleyebileceğiniz deniz temasını tercih edebilirsiniz. İşte size birbirinden güzel fikirler verebileceğiniz deniz temalı pasta örnekleri.

Mutlaka incele:  11 Yaş Doğum Günü Pastaları Modelleri

1Şeker hamuru ile renkli pastalar

Deniz temasını pastada kullanabilmenin en iyi yolu şeker hamuru kullanmaktır. Bu renkli şeker hamuru ile hem pastayı mavi şekilde kaplayabilir hem de farklı deniz canlılarının figürlerini yapabilirsiniz.

2Katlı pasta modelleri

Kalabalık partiler için tercih edilen 2 ya da 3 katlı pastalara farklı temaları işlemek çok daha kolay. Bu katlı pastaların her bir katına farklı deniz canlılarını yerleştirebilir ya da midye kabuğu, dalga ya da kum gibi detaylar ekleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Kalpli Pasta Modelleri

3Kalabalık figürlü, göz alıcı pastalar

Deniz temasını tam olarak yaşatabilmek için şeker hamurundan fazla sayıda figür yaparak pastanın çeşitli yerlerine koyabilirsiniz. Denizaltı havası verecek bu tarz pastalar özellikle çocuk doğum günü partileri için ideal.

4Minimal deniz temalı pasta modelleri

Sadelikten yana olanlar ya da yetişkin doğum günü için deniz temalı pasta modeli arayanlar için ise mavi ve beyaz temalı pastanın üzerine minik balık figürleri yerleştirmek yeterli olacaktır.

5Denizkızı figürlü pasta modelleri

Deniz teması dendiğinde akla ilk olarak denizkızları gelir. Özellikle kız çocuklarının çok sevdiği bu masal kahramanlarını pastada pul detaylarıyla kullanabilirsiniz. İnciler ve pullarla süslenmiş pastalar büyüleyici görünüyor.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Tarifleri

6Kum detaylı pastalar

Hem deniz hem de sahil temasını barındıran pasta modellerinde kum detayı oldukça önemli. Bunu ise pastanın üzerine fındık ya da fıstık ezmesi serpiştirerek yapabilirsiniz.

7Farklı deniz temalı pasta örnekleri

Deniz teması dendiğinde akla ilk olarak deniz altı ve deniz canlıları gelse de gemi teması da sıkça kullanılıyor. Mavi ve beyaz çizgiler ve çapa figürünün yer aldığı bu pasta özellikle yetişkinler için son derece ideal.

Harika pastalarla harika kutlamalar

Bu deniz temalı pasta modelleri arasından en beğendiğinizi siz de kolayca yapabilirsiniz. Pastayı yaptıktan sonra üzerine ilginç bir yazı yazmak istiyorsanız İlginç Doğum Günü Pastaları Yazıları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

deniz-temali-pasta-8 deniz-temali-pasta-9 deniz-temali-pasta-10 deniz-temali-pasta-11 deniz-temali-pasta-12

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!