Diş Buğdayı Organizasyon için Harika Fikirler

Birbirinden güzel diş buğdayı partisi fikirleri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

9173

Bebeklerde ilk dişin çıkması tüm aile için sevindirici ve mutlu bir gelişmedir. Bebeğin gelişiminin sağlıklı olduğu ve günden güne büyüdüğünü gösteren bu gelişme elbette bir kutlama ile taçlandırılır. Diş partisi tüm dünyada yapılan bir kutlamadır ve ülkemizde diş buğdayı adı ile anılır.

Diş Buğdayı Organizasyon Konusunda En Harika Öneriler

Diş buğdayı bebeğinizin ilk dişini sevdiklerinizle birlikte kutlamak için yaptığınız organizasyona denir. Harika ikramlar ve süslemelerle hem ilk dişi kutlar hem de sevdiklerinizle keyifli vakit geçirirsiniz. Eğer siz de bebeğinizin ilk dişi için bir diş buğdayı yapmak istiyorsanız diş buğdayı organizasyon ile ilgili harika fikirlere göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Diş Buğdayı Partisi Nasıl Yapılır?

1Diş Buğdayı Organizasyon İçin Süslemeler

Bir ilk diş buğdayı organizasyon olduğu için bu tür kutlamaların ana teması diş olarak belirlenir. Diş şeklinde süslemeler ile evinizi ya da kutlama yapacağınız mekanı süsleyebilirsiniz. Bu süslemelerde genel olarak “dişim çıktı” “dikkat ısırabilir” “ilk diş” gibi ibareler yer alır.

3Diş Buğdayı Organizasyon İkramları

Tüm kutlamalarda ikramlar en önemli kısmı oluşturur. Diş buğdayı organizasyon için de ikramları özenle hazırlamanızda fayda var. Bu ikramlar arasında en önemli kısım diş şeklinde pastadır. Sevimli şekilde süslenmiş diş pastasının yanı sıra diş şeklinde kurabiyeler, süslemeli tatlılar sunulabilir.

4Diş Figürü Şart Değil!

Diş buğdayı organizasyon diş figüründen oluşmak zorunda değil. Cupcake, kurabiye gibi kolay yenebilen ve ikramı pratik olan tarifleri seçmenizde fayda var.

5Küçük Hediyeler

Son dönem parti modasında mutlaka küçük hediyeler dağıtılır. Nikah şekeri geleneğinden dönüşen bu trend, diş buğdayı partisi için de geçerli. Minik kokulu sabunlar, magnetler ya da anahtarlıklar yaptırarak davetlilerinize dağıtabilirsiniz. Elbette dağıttığınız bu minik hediyelerde günün tarihini ve bebeğinizin diş partisi olduğunu iliştirmenizde fayda var. Bu şekilde sevdiklerinizde o gün ile ilgili güzel bir anı bırakmış olursunuz.

Mutlaka incele:  Diş Şeklinde Pasta Nasıl Yapılır?

6Diş Şeklinde Kurabiyeler

Bu partilerde diş şeklinde pasta kadar diş şeklinde kurabiyeler de önem taşıyor. Bir ambalaj içerisinde davetlilerinize dağıtacağınız bu kurabiyeler dilerseniz olduğu gibi dilerseniz de bir çubuk ile sunabilirsiniz. Üzerine farklı süslemeler yapabilir ya da bebeğinizin ismini yazabilirsiniz. Diş kurabiyeleri, diş buğdayı kutlamalarının olmazsa olmazı kabul edilir.

7Diş Buğdayı Organizasyon Etiket Süslemeleri

Diş buğdaylarında en trend olan detay, bebeğinizin isminin ve günün tarihinin yer aldığı etiketler. Bu etiketleri ikram ettiğiniz her şeye yapıştırabilir ve o günün bir anısı olarak kalmasını sağlayabilirsiniz. Meyve suyu, su şişesi, kurabiye ambalajı gibi birçok ürüne bu etiketi yapıştırarak partinizin bir bütün halinde görünmesini sağlamış olursunuz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!