Diş Partisi Hazırlıkları Listesi

Birbirinden güzel diş buğdayı partisi fikirleri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2803

İlk dişini çıkaran bebekler için verilen bir parti olan diş partisi, herkesin bir araya gelerek mutlu anlar geçirdiği bir organizasyondur. Diş partisi tıpkı babyshower gibi farklı ikramlar, sunumlar ve geleneklerle birlikte çok daha eğlenceli bir hale getirilir. Peki diş partisi hazırlıkları nasıl yapılır?

Diş Partisi Hazırlıkları İçin Fikirler

Bir diğer adı diş buğdayı olan diş partisi için hazırlıklara başlamadan önce kafanızda bir plan yapmanızda fayda var. Sunumlardan süslemelere kadar her bir detayı güzelce hazırlayarak davetlilerinizi en iyi şekilde ağırlayabilirsiniz. İşte size fikir vermesi için derlediğimiz diş partisi hazırlıkları listesi..

Mutlaka incele:  Diş Hediği Tarifi ve Kutlaması Nasıl Yapılır?

1Parti Mekanını Süsleme

Diş partisini yapacağınız mekanı süslemek hazırlıkların en önemli kısmıdır. İster evde isterseniz de bir parti mekanında yapın diş temasını içeren süslerle partinizi şenlendirebilirsiniz. Bunun için bir renk belirleyerek balon süslemesi yapabilirsiniz. Diş temalı süsler, kapı süsleri ve rengarenk balonlar tercih edebilirsiniz.

2Diş buğdayı

Diş partilerinde diş buğdayı yapılarak davetlilere ikram edilir. Diş buğdayı yapmak için gerekli malzemeleri toparlamalı ve diş partiniz için hazır etmelisiniz. Bunun için buğday, nohut, kuru üzüm, badem gibi malzemeler edinebilirsiniz. Dilerseniz, Diş Buğdayı Menüsü İçin Öneriler başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Diş Buğdayı Partisi Nasıl Yapılır?

3Pastasız Parti Olmaz

Diş partisi hazırlıkları yaparken her ne kadar farklı ikramlar hazırlasanız da pastanın yeri her zaman ayrıdır. Üzerinde bebeğinizin adının ya da fotoğrafının yer aldığı harika bir pasta yaptırabilirsiniz. Şeker hamurundan yapılan diş şeklinde pastalar ise diş partilerinin en trend pasta modelleri arasında yer alıyor.

4Şık Bir İkram Masası

Kurabiye, pasta, poğaça gibi ikramları güzel bir şekilde sunmak için bir köşeye ikram masası hazırlayabilirsiniz. Masanın örtüsünü süsleme temasına göre seçebilir ve masanın hemen üst kısmına “diş partisine hoşgeldiniz” yazılı bir pankart asabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Diş Kurabiyesi Tarifi ve Süslemesi

5Davetlilere Hediyeler

Bu tür organizasyonlar tıpkı nikah şekeri gibi davetlilere minik hediyeler verilir. Bunun için diş şeklinde yapılmış kurabiyeleri ambalajlayarak hediye haline getirebilirsiniz. Kurabiye yerine üzerinde bebeğinizin isminin yer aldığı anahtarlık ya da magnetler de yaptırabilirsiniz.

Diş Buğdayı Organizasyon için Harika Fikirler

Hazırlık yaptığınız diş partisi için daha farklı fikirlere ihtiyaç duyuyorsanız daha önce hazırladığımız Diş Buğdayı Organizasyon için Harika Fikirler başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!