Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri Nelerdir?

2334

Birçok kadın farklı olmak için birçok yol dener. Bunlardan birisi de saç rengini değiştirmek. Eğer saç renginizi birkaç ton açarak farklı görünmek istiyorsanız bir çok doğal yollarla saç rengi açma yönteminden birisini deneyebilirsiniz.

Doğal yollarla saç rengi açma yöntemleri

Saçlarınızın rengini açabilmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bunlardan size en kolay gelen bir tanesini deneyerek uygulayabilirsiniz. Burada size saçınıza zarar vermeden rengini açabileceğiniz birkaç doğal yollarla saç rengi açma yöntemi bilgisi vereceğiz.

Mutlaka incele:  En Güzel Ombre Saç Renkleri

1Papatya ile daha açık renk

Papatya eskiden beri bilinen yöntemlerden biri. Aktardan aldığınız papatyaları su sarı renk alıncaya kadar kaynatıp süzün ve soğutun. Bir sprey şişesine doldurduğunuz papatya suyunu saçlarınıza sıkarak en az 1 saat güneş almasını sağlayın. Ardından yıkayıp sonuca bakaın. Bunu birkaç kez deneyerek istediğiniz renge ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

2Bal ve zeytinyağı ile sağlıklı saçlar

Bu işlem için yarımşar bardak zeytinyağı ve bala ihtiyacımız var. Bu ikisini karıştırıp nemli saçımızın tamamına ya da sadece açmak istediğimiz bölüme sürüyoruz. Saçınızda yarım saat kadar durması yeterli, ardından durulayın ve saçınızın keyfini çıkarın. Saçınıza zararı olmadığından birkaç gün aralıklarla denemenizde hiçbir sakınca yok.

Mutlaka incele:  Siyah Saça Balyaj Modelleri İçin Hangi Renk Balyaj Gider

3Tarçın da işe yarayan bir yöntem

Vücudumuz için birçok derde deva tarçın doğal yollarla saç rengi açma konusunda da işe yarıyor. 2 kaşık saç kremi ve 4 kaşık toz tarçını karıştırarak tüm saçınıza yedirin. Uzun süre saçta kalması gerektiğinden yatmadan önce uygulayıp bir bone takarak sabah saçınızı yıkayın.

4Limon ile saç rengi açma

Limon yoğun C vitamini ile saç renginizi açıyor. Yarım çay bardağı limonu yarım litre suyla karıştırıp bir sprey şişesine doldurup saçınızı bununla ıslatın ve güneşe çıkın. Yaklaşık 2 saat içinde belirgin şekilde saç renginiz doğal yollarla saç rengi açma ile açılacaktır.

Mutlaka incele:  Uçları Sarı Saç Modelleri İçin Harika Fikirler

5Karbonat ile iki çözüm birden

Özellikle saç derisi fazla yağlı olanlar için harika yöntem. Saçınızı yıkadıktan sonra ıslakken 1 kaşık karbonatı serpiştirerek saçınıza yedirin. Yaklaşık 20 dakika sonra durulayın. Eğer saçlarınızı güneşlenerek kurutursanız etkisini daha da arttırabilirsiniz. Böylece saç diplerinizdeki fazla yağı da arındırmış olabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

Saçlarınızın rengini açmaya çalışırken en önemli kural aşırıya kaçmamak. Saçınızı daha hızlı açmak için malzemeleri fazlalaştırmayın, bu saç kabına varacak kadar sakıncalar doğurabilir. Doğal yollarla saç rengi açma yöntemlerinde dikkat ettiyseniz genelde güneşlenme tavsiyesi var. Bu nedenle güneşlenmenizi 11–15 saatleri dışında yapın. Saçınızın rengini açarken vücudunuzu yakmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!