1 Yaş Doğum Günü Menüsü Tarifleri

Bebeğinizin ilk doğum günü için yaratıcı fikirlere göz atmak isterseniz yazının devamında ilgili içerikleri incelemeyi unutmayın!

3413

Doğum günleri sevdiklerinizi özel hissettirmek için en ideal günlerdir. Hızlıca büyüyen güzel çocuklarınıza doğum günü menüsü hazırlamak, doğru hediyeleri seçmek, her tarafı süslemek ve tüm arkadaşları partiye davet etme görevi tabi ki bu durumda anne ve babalara düşmektedir.

Partilerde Tasarımlar Nasıl Yapılmalıdır?

doğum günü menüsü

Doğum günü temaları en duygusal anlarda heyecan katan, insanları eğlenceye çeken, partinin zihinlere kazınmasını sağlayacak tasarımlardır. Çocukların partilerinde genellikle renkler ve çiziği film karakterleri üzerinden gidilen tasarımlara yer verilmektedir. Doğum günü menüleri örnekleri tasarımlara uygun olarak seçilmelidir. Tema olarak cinsiyetçi tasarımlardan ziyade ortak ilgilenilen kahramanlar üzerinden yapılan tasarımlar çocukların kişilikleri üzerinde daha olumlu etkide bulunacaktır.

Mutlaka incele:  Eksiksiz 1 Yaş Bebek Doğum Günü Partisi İçin Düşünmeniz Gereken Her Şey!

Doğum Günü Menüsü için En Çok Tercih Edilen Yiyecekler Nelerdir?

doğum günü menüsü

Doğum günlerinde amaç doymak değil, en lezzetli en farklı tatları bir arada görsel bir şölen halinde misafirlere sunmaktır. Tabi ki anneler bu durumda dahi araya faydalı besinleri değişik şekillerde sunarak harikalar yaratmayı başarırlar. Çalışan veya organizasyonun tamamı ile kendiler uğraşan anneler biraz daha  pratik doğum günü menüsü arayışına girerler. Hem lezzetli, hem görsel olarak eğlenceli ve alımlı hem de esin değeri oldukça yüksek yiyecekleri bir şekilde bu menülerin içinde barındırırlar.

Mutlaka incele:  En Güzel 1 Yaş Doğum Günü Menüsü Fikirleri

En Görkemli Sürpriz Olan Doğum Günü Pastasının Seçimi Nasıl Olmalıdır?

doğum günü menüsü

Doğum günü pastaları şeker hamuru kaplamalı olarak veya sadece krema ile süslenerek birçok farklı şekilde sunulabilir. Çocukların tercihi genellikle şeker hamurundan yana olmaktadır. Annelerin tercihine göre bu içerik değişmektedir. Pasta görseli en önemli unsurlardan biri olsa da, içinin lezzeti tadım safhasında her şeyi daha üst bir boyuta taşıyabilmektedir. Meyveli, çikolatalı, fıstıklı standart tatlar en fazla tercih edilenlerdir. Pasta ile bir doğum günü menüsü sadece taçlanabilir. Gelen misafirlere yapılan hazırlıkta doğum günü sahibi için bir önemli soruda “Doğum günü pastasının yanında ne ikram edilir?” sorusudur.

Mutlaka incele:  1 Yaş Dolap Süsleri ve Magnet Yapımı

1 Yaş Partilerinde Ortak Tatlar Nelerdir?

doğum günü menüsü

1 yaş anne ve babalar için özellikle önemlidir. Artık çevresini iyice tanımaya başlayan bebekleri için yapılan bu kutlamada birey olarak onlara da hitap etmek gerekir. Her şeyi yiyemeyecek olan çocuklara sağlıklı ve sade yiyecekler içerisinden “Doğum gününde yiyecek neler yapılır?” sorusu ile karar verilebilmektedir. Meyveler bu seçenekte favori olan ürünlerdir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!