Lezzetli Doğum Günü Yemekleri

En güzel doğum günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

8396

Doğum günü yemekleri her zaman kategori olarak doğum günü partisine hazırlanacak olan listede en kabarık alanı alır. Doğum günü yemekleri denilince akla doğal olarak tatlı ve tuzlu kategorisi gelmektedir. Peki, doğum gününde ne hazırlanır?

Doğum Günü Yemekleri İçin İlk Dört Adım

Doğum günü partilerinde yemek hazırlama telaşı en tatlı telaşlardan bir tanesi. Doğum günü yemekleri hazırlamak istiyorsanız ilk dört adıma karar vermeniz gerekiyor. Tatlı kategorisi, tuzlu kategorisi, küçük atıştırmalıklar ve doğum günü pastası. Bu dört aşama menüye karar vermenize oldukça yardımcı olacak.

Mutlaka incele:  3 Yaş Erkek Çocuğu Doğum Günü Kıyafetleri

1Pratik Doğum Günü Menüsü

Doğum günlerinde parti hazırlıkları birkaç gün önceden başladığı için hazırlayacağınız yemek menüsü de oldukça pratik olmalı. Öncelikle sizi saatlerce uğraştıracak yiyeceklerden uzak durmalısınız. Eğer menünüzü geniş tutacaksanız herşeyden bolca değil azar azar yapmanızda fayda var.

2Doğum Günü Menüleri Örnekleri

Doğum günü menüsüne karar veremediğiniz durumlarda farklı doğum günü menülerine göz atarak sizden önce doğum günü kutlayan kişilerin menülerine ne eklediğini kaydedebilir ve bu doğrultuda kendi menünüzü oluşturabilirsiniz. Bu araştırma size menü konusunda yeni bakış açısı kazandıracaktır.

3Kızımın Doğum Günü Menüsü

Kızımın doğum günü var ve menüsüne ne ekleyebilirim diye kara kara düşünüyorsanız öncelikle renkli şekerlemelerden başlayabilirsiniz. Hazırladığınız yiyecekler mutlaka hem misafirlerin hem de kızınızın yiyeceği ağırlıkta olmalıdır.

Mutlaka incele:  Doğum Günü İçin Tekne Kiralama Fiyatları

4Doğum Gününde Yiyecek Neler Yapılır?

Doğum gününde yiyecek neler yapılır sorusu ilk defa doğum günü partisi hazırlayanlar için sıklıkla soruluyor. Fakat evde doğum günü kutlayanlar doğum günü menüsünü oldukça geniş tutuyor. Özellikle süslemeler açısından doğum günü menüleri geniş. Çikolatalı yiyecekler tatlı seçiminde şerbetli tatlılardan ziyade ilk sırada.

51 Yaş Doğum Günü Menüsü

1 yaş doğum günü menüsünde bebeğinizin ne yiyeceğine değil davet ettiğiniz misafirlerinize yönelik bir hazırlık içinde olmalısınız. Börek çeşitlerinden ,tatlı çeşitlerine, sarma ve dolma çeşitlerinden, tuzlu pastalara kadar her çeşitten menünüze ekleme yapabilirsiniz. Dilerseniz, En Güzel 1 Yaş Doğum Günü Menüsü Fikirleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

6Doğum Günü Masasında Neler Olmalı?

Doğum günü masasında yer alacak olan yiyeceklerin başında mutlaka meyveler gelmelidir. Doğum günü partisini evde yapıyor olsanız bile akşam yemeği gibi bir masa kurmamalısınız. Menünüzün bu doğrultuda oldukça renkli olması gerekiyor. Truf çeşitleri doğum günü menülerinde sıklıkla tercih ediliyor. Bunun dışında çikolata topları hazırlayabilir, tuzlu olarak hafif börek çeşitlerinden birini seçebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kız Çocuk 4 Yaş Doğum Günü Fikirleri

7Oğlumun Doğum Günü Menüsü

Oğlunuzun doğum günü menüsünde hazırlayacağınız yiyecek ve içecekler çocuklara hitap ettiği için oldukça faydalı olmalıdır. Doğum günü menülerinde kullanacağınız içecekler kategorisine taze sıkılmış meyve sularını ya da el yapımı meyveli sütleri ekleyebilirsiniz. Doğum günü çocuklara hitap ettiğinden meyveleri uzun çubuklara geçirerek süsleyip yemeye hazır hale getirebilirsiniz.

Doğum Günü Yemekleri İçin Hazır Sipariş Yöntemi

Doğum günü yemekleri için hazır sipariş yönteminden faydalanabilirsiniz. Eğer menüye tek başınıza karar veremiyorsanız ve bu menüyü hazırlayacak vaktiniz yoksa bir yemek şirketinden yardım alabilirsiniz. Bu durumda hem profesyonel bir iş çıkarmış, hem de zamandan kazanmış olacaksınız. Doğum gününde hazırlatmak istediğiniz menüyü mutlaka kendi zevkleriniz doğrultusunda oluşturmalısınız. Daha sonra hazırladığınız menüyü titiz olduğunuzu belirterek şirkete aktarabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!