Gelin Çantası Hazırlığı Nasıl Olmalı?

2241

Düğün günü yanınıza alacağınız çanta, düğündeki aksiliklere göğüs germe açısından çok önemlidir. Son dakikada oluşan problemler, canınızı sıkıp modunuzu düşürmesin diye tam olarak hazır olmalısınız.

Gelin Çantası İçinde Neler Olmalı?

Düğün günü olası aksiliklerle savaşmak için gelin çantası hazırlamalısınız. İhtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri barındıran ve düğün gününü başarıyla atlatmanızı sağlayacak gelin çantası nasıl hazırlanır? İşte tüyolar…

Mutlaka incele:  Gelin Topuz Modelleri

1Gelin çantası olmazsa olmazlarından; makyaj malzemeleri

Gelin çantası içinde olmazsa olmazı, makyaj malzemeleridir. Her ne kadar makyajınızı bir güzellik salonunda yaptıracak olsanız da makyajınızda kullanılan tonlardaki ürünleri mutlaka yanınızda tutmalısınız. Makyajınız bozulma gibi bir sorunla karşılaşırsa hemen sorunun önüne geçebilirsiniz. Makyaj malzemeleri arasında pudra da terleme gibi sorunlar için mutlaka bulunmalı.

2Olası kazalar için…

Düğün günü telaş ve acele birçok aksiliği de beraber getirir. Bu açıdan oluşabilecek kazalara karşı yara bandı gelin çantası içinde olması gerekir.

3Ağrı kesici

Gelin adayı ve damat adayı çok heyecanlı olacağı için çantada bir sakinleştirici, stresten dolayı oluşabilecek baş ağrısı için ağrı kesici ve de alerjik bir durumunuz varsa ilaçlarınız mutlaka bu çantada bulunmalı.

5Leke çıkarıcılar

Kıyafetlerde oluşabilecek herhangi bir lekeye karşı leke çıkartıcı bir mendil şart. Ayrıca basit görünse de çok işinize yarayacak küpe arkası yedeği çantada bulunmalı. Yoksa düğün gününüzü küpesiz geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

6Deodorant ya da parfüm

Deodorant ve parfüm de düğün günü en ihtiyaç duyduğunuz şeyler arasında yer alıyor. Ayrıca bebek pudrası ve makyaj temizleme mendili de gelin çantası içinde yer edinebilir. Çünkü gelinliğinizde oluşabilecek herhangi bir lekeyi bebek pudrasını su ile karıştırarak ört bas edebilirsiniz. Pudra aynı zamanda ayaklarınız terlediğinde ayakkabıların kaymasını önlemek için ve koltuk altlarınız için de kullanılabilir.

7Gelin çantası hazırlığı nasıl yapılmalı?

Küçük sökükler düğün gününde sık yaşanır. Bu yüzden iğne ve iplik kesinlikle bu çantada yer almalı. Her yerde satılan ufak dikiş setleri ideal olabilir. Çorabınızın kaçma ihtimaline karşı çantanızda en az 2 adet yedek çorap bulundurmalısınız.

Mutlaka incele:  Gelin Masası Süsleme Fikirleri

8Gelin ayakkabısı ağrıtabilir…

Düğününüzde giyeceğiniz topuklu ayakkabı bir süre sonra ayaklarınızı ağrıtabilir ve yürüyemeyecek duruma gelebilirsiniz. Bu açıdan yedek bir gelin ayakkabısı çantanızda bulunmalı. Saçlarınızın bozulma ihtimaline karşı belli bir miktarda tel tokası almayı unutmayın. Elbette saç spreyi, saç jölesi ya da düzleştirici gibi ürünler de anı kurtarıcı rolü oynayabilir.

9Damat için de yedek gömlek koyabilirsiniz

Adı her ne kadar gelin çantası olsa da bu çantada mutlaka damat için yedek beyaz gömlek olmalı. Çantanızla ilgilenmesi için birine görev verebilirsiniz. Zira siz o heyecan ve karışıklıkta çantanın yerini bile unutabilirsiniz. Çantanız gelin odasında, annenizde, kız kardeşinizde ya da arabada bekleyebilir. Ancak yanınıza alacağınız ufak bir kese ya da çantada mutlaka tazelemek için ruj, bir mendil ve telefonunuz bulunmalı.

Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!