Düğün Saç Modelleri ile Gelin Duvağı Uyumu

2338

Düğün hazırlığı yaparken, bütün aşamaların birbiri ile bağlantılı olduğunu unutmamak gerek. Gelinlik seçimini düğün mekanına göre, gelin duvağı seçimini gelinliğe göre, makyaj seçimini düğün saç modelleri çerçevesinde düşünerek yaparak bir bütünlük oluşturmaya çalışmak en doğrusudur.

Düğün Saç Modelleri ve Gelin Duvakları İçin Öneriler

Düğün saç modelleri arasından ya da gelin duvağı modelleri arasından seçim yaparken, birbirinden bağımsız düşünmek neredeyse imkansızdır çünkü ikisi birbirini en güzel şekilde tamamlar, bu yüzden aklınızda, gelin saçı, duvak modeliniz ve gelinlik uyumunuz varsa, seçim yapmanız da kolay olacaktır.

Mutlaka incele:  Tesettür Duvak Modelleri İçin Öneriler

1Topuz Saç Modeli

Topuz düğün saç modelleri ile gelin duvağı nasıl olmalı?

En bilinen ve en çok tercih edilen düğün saç modelleri arasında elbette topuz modeli yer alıyor. Tepede ya da ensede sıkı sıkı toplanmış saçlar ile gelin duvağı uyumu oldukça hoş bir görüntü yaratıyor. Kimi zaman topuzun üstünden kimi zaman ise alt kısmından takılan duvak ile şık bir gelin olmak mümkün. Bu tarz topuzlar genellikle hareketli gelinlik ve duvak modelleri ile tercih ediliyor. Siz de gösterişli gelinlik ve duvak modeli tercih ettiyseniz görünümü dengelemek için sıkı topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

2Açık Saç Modeli ile Gelin Duvağı Uyumu

Açık düğün saç modelleri ile gelin duvağı uyumu

Birçok gelin adayı, kendini saçlarını açıkken çok daha iyi hisseder. Ve birçok duvak ile de açık saç son derece hoş görünür. Kabarık ya da rahibe duvak modeli tercih ettiyseniz iri dalgalar kazandırılmış açık bir saç modelini tercih edebilirsiniz. Açık saçlar kır ya da kumsal düğünlerinde çok daha tercih edilen bir saç modelidir. Bir de çiçeklerden taç ile en çok uyum sağlayan saç dalgalı saçtır.

Mutlaka incele:  Düğün Saç Modelleri

3Kısa Saç Modeli ile Duvak

Gelin saçı dendiğinde akla hep uzun saçlar, büyük topuzlar gelse de kısa saçlarla da harika gelin saçı oluşturulabilir. Birçok duvak modeli kısa saçlarla uyum sağlar. Orta boylu duvak modellerinin yanı sıra kafes duvaklar da yine kısa saçlılar için uygun olabilir. Işıltılı taşlar ya da saçın yan kısmına takılmış çiçeklerle şık bir görünüm oluşturulabilir.

4Yan Saç Modeli

Düğün saç modelleri arasında en popüler olan bu saç, özellikle kafanın arkasından takılan gelin duvağı modelleri için idealdir. Saçlara geniş dalgalar kazandırıldıktan sonra yandan toplanır ve tam arkadan düz bir duvak takılır. Bu saç modeline ışıltılı ya da çiçekli taçlar da çok yakışır. Straplez ya da sırt dekolteli bir gelinlik tercih ettiyseniz bu saç modeli ile ince bir tül şeklinde duvak kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Topuz Modelleri

5Örgü Saç Modeli

Son zamanlarda trend hale gelen bir saç modeli olan, örgüler düğün modasına da damgasını vurdu. Özellikle kır ve kumsal düğünleri için ideal olan bu saç modelini düz ve minimal stildeki duvaklarla birlikte kullanabilirsiniz. Yan örgü, örgü topuz ya da saçın sadece üst bölümünde yer alan bir örgü ile muazzam görünebilirsiniz. Bu saç şekli işlemeli, dantelli duvaklar için de son derece uygundur.

6Duvak yerine saç aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Duvaksız gelin olmaz sözü eskilerde kaldı. Bazı gelin adayları duvak kullanmayı tercih etmiyor ve şıklıklarını tamamlamak için farklı detaylara sahip saç aksesuarlarından yardım alıyor.

7Tesettürlü gelinler için duvak modelleri

Tesettürlü gelin adayları duvak seçimi yaparken gelinliğiyle uyum içinde olmasına özen göstermelidir.

Gelin Saçı ile Gelin Duvağı Modelleri

Umarız, düğün hazırlıklarınız muhteşem gidiyordur. Her detayı düşünen ve bu detaylara göre hazırlık sürecinde olan gelin adaylarımızın karar vermek sürecinin kolaylaştırmak ve onlara ilham veren fikirler sunmak istiyoruz. İşte bu noktada size Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz. Unutulmaz bir düğün ve sonrasında ömür boyu sürecek bir mutluluğunuz olmasınız dileriz!

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!