Düğün Saç Modelleri

1731

Düğün saç modelleri şimdilik bir yana dursun düğünlerin hepimizin hayatında hiç kuşkusuz önemli yer tuttuğu gerçeği bilinir. Bu özel ve anlamlı günler için uygulanan bazı düğün saç modelleri nelerdir inceleyelim.

En Mutlu Anınıza Özel Düğün Saç Modelleri

Düğün saç modelleri için oldukça fazla model olmakla birlikte, bu konuda bizi en çok yoracak detay kendimize hangi modeli seçeceğimizdir. Ama kendimize en uygun modeli seçtiğimizde, düğüne mutlu bir giriş yapmış olacağız.

Mutlaka incele:  Damat Annesi Düğün Kıyafetleri Fikirleri

1Yarım toplanmış düğün saç modelleri

Özellikle kır ve kumsal düğünlerinin vazgeçilmez saç modeli kesinlikle yarım toplanmış saç modelidir. Çok sevilen ve çokça tercih edilen bu düğün saç modeli özellikle sırtı açık ve yakası geniş elbiselerle tam bir bütün oluşturur.  Bu saç modeli ile saçınıza çiçekli bir bantta uygulanabilir.

2Yandan Örgülü Saç Modelleri

Bu modeli daha çok, ince yüz hatlı kişilere öneririz. Örgünün sadeliğini ve zarafetini sade bir elbise ile bütünleyebilir ve tüm dikkatleri sadeliğiniz ile üzerinize çekebilirsiniz. Bu modeli gelin saçı olarak kullanmak isteyenler, duvağını topuzun altından tutturmalıdır.

Mutlaka incele:  Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

3Kahküllü düğün saç modelleri

Kahküllü düğün saç modelleri, daha çok yakası açık ve straplez elbiselerle kombine edilmelidir.  Sade olan kahküllü modellerde koyu renk makyaj seçeneklerini uygulayabilirsiniz. Bu modeli gelin saçı olarak kullanacak okurlarımıza, duvak yerine taç kullanmalarını öneririz.

4Bombeli gelin saçı modelleri

Bu saç modeli gösterişin diğer adı olarak, düğünlerde ve özel davetlerde karşımıza çıkmaktadır. Bu saç modeli özellikle gelinlerin sıkça kullandığı gösterişli düğün saç modelleri olarak tarihteki yerini her daim korumaya devam etmektedir. Özellikle düğünden ya da nikahtan sonra çıkarılan duvaklarla birlikte, bu saç modeli gösterişini korumaya devam eder.

Mutlaka incele:  Gelin Pozları Nasıl Verilmeli?

5Ve kadınların vazgeçilmezi topuz

Özellikle hakim yaka ve kayık yaka elbiseler tam da topuz modeli için tasarlanmıştır. Tarihi düğün mekanlarında ya da vintage temasının hakim olduğu düğünler için son derece zarif bir tercihtir.

6At Kuyruğu Düğün Saç Modelleri

Özellikle sırt dekolteli gelinlikler için harika bir model olan at kuyruğu, saç örgüleri ve saç aksesuarları ile zenginleştirilebilir.

7Kısa Saçlı Gelinleri de Unutmadık!

Kısa saçlar için gelin saçı modellerinin kısıtlı olduğu düşünülebilir. Oysa şık aksesuarlar ve çiçekler ile etkileyici bir görünüm elde edilebilir.

8Dağınık Toplanmış Saç Modelleri

İri tutamlar halinde maşa yaptığınız saçlarınızı dağınık bir şekilde toplayabilirsiniz. Daha etkili bir görünüm için saç aksesuarlarından da yararlanabilirsiniz.

Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler

Düğün hazırlıkları gelin adayları için oldukça yorucudur. Düşünmeleri gereken sayısız detay vardır. Biz de işlerini kolaylaştırmak için Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler sunduk.

Düğün Saç Modelleri Düğün Saç Modellerigelin-sac-aksesuarlari-25

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!