Düz Kesim Saç Modelleri

1287

Kadınların en önemli aksesuarlarından biri sahip olduğu saçlarıdır. Birçok kadının karakterini ve duruşunu öncelikli olarak saçları belirler. Saçınız ister düz, ister kıvırcık, ister dalgalı olsun. Bu üç seçeneği de rahatlıkla kullanabileceğin en kolay şekil alabilen ve en doğru saç modeli, tabii ki de düz kesim saç modelleri.

En Güzel Düz Kesim Saç Modelleri

Saçımız düz kesim diyerek geçiştirmemek gerekir ki daha çok bakım isteyen bir saç modelidir. Peki düz kesim saç modellerini nasıl kullanmalıyız?

Mutlaka incele:  Sarı Balyajlı Saç Modelleri Önerileri

1Uzun Düz Kesim Saç Modelleri

Ah o canıım saçlarımı kendimi bildim bileli sürekli yıkar, hiçbir şekilde düzleştirici maşa kullanmazdım ki sağlıklı uzasın, upuzuun olsun diye. Hele ki belime kadar uzadıysa benden mutlusu yok! Kadın-erkek herkesin uzun düz kesimli saç modellerine eminim ki zaafı vardır. Hiçbir zaman modası geçmeyecek bir saç modeli çünkü…

2Küt Kesim Düz Saç Modeli

Kuaför koltuğuna oturduğumuz zaman kendimizi kuaförün sihirli ellerine bırakır ve “Uçları dümdüz olsun, lütfen beni şu kırıklardan kurtar!” dediğimiz saç modeli yani küt düz kesim saç modeli. Çoğu kadın tarafından tercih edilmekle birlikte oldukça çekici bir görünüm kazandırır.

Mutlaka incele:  Örgü Saç Bandı Modelleri

3Bob Modeli Düz Kesim Saç Modelleri

2000’li yılların ortalarında fazlasıyla trend olan Bob modeli, asimetrik olmasına rağmen düz kesim saç modelleri arasında yer alıyor. Bende bir zamanlar kestirmiştim ve fark ettim ki kullanışı oldukça rahat bir saç modeli. Aynı zamanda “Rihanna Modeli” diye tüm dünya bu düz kesim saç modeliyle dolaşmıştı bir aralar…

4Katlı Düz Kesim Saç Modeli

Küt yani düz bir kesim istemeyen, düz kesim saç modeline biraz olsun heyecan ya da hareket katmak isteyen kadınlar için en ideal saç modellerinden biri katlı düz kesim saç modelidir. Genelde bu modeldeki saçı toplamak zordur ama katlı düz kesim saç modeli her zaman havalı bir görünüm kazandırır.

5Lob Modeli Düz Kesim Saç

Yukarıda anlattığım bob modelinin biraz daha uzun hali olan lob modeli, bu yılın trendlerinden bir düz kesim saç modeli. Görünüşü her saç rengindeki kadına yakışacak olan bu model omuzların hizasına kadar uçları karışık ve katlı bir kesimle elde edilir. Lob modeli düz kesim saç modelleri arasından en çok kullanışlı olan saç modelidir.

Mutlaka incele:  Evde Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

6Kahküllü Düz Kesim Saç Modeli

Bu senenin trendlerinden biri de saçlarımızı kahkullü kestirmek. Her kadın hayatının belirli bir bölümünde saçını kahküllü kullanır. Daha sonra hevesi geçer, saçlarını uzatmaya başlar. Bana kalırsa kahkullü düz kesim saç modeli her kadının en az bir kere bile olsa deneyip kendini güzel hissedeceği bir saç modelidir.

7Çok Kısa Düz Kesim Saç Modelleri

Kısa, düz kesim saç modelinin kadınlara hiç yakışmadığını söyler dururuz. Ama bilmiyoruz ki kısa, düz kesim saç modelini kullanan her kadının zarafetini nasıl ortaya çıkarır. Kötü görüneceğini düşündüğümüz bu saç modeli, kadınlarda oldukça zarif bir görüntü oluşturur. Tıpkı Audrey Hepburn gibi.

En Güzel Saç Modelleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!