En Güzel Gelin Başı Modelleri

En güzel gelin önerileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1319

Gelinliğin modeli, ayakkabı ve makyaj seçimi kadar önemli bir konu daha vardır; gelin başı. Gelinler aylar öncesinden en güzel gelin başı modelleri araştırmalarına başlarlar. Yakınlarda düğününüz varsa ve size uygun bir model arıyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

En Güzel Gelin Başı Modelleri

Düğününüz yaklaştıysa en güzel gelin başı modelleri arasından size uygun bir model bulabilirsiniz. Gelin başınızın modeli, gelinliğinize uygun olmalıdır. Nasıl bir model tercih edeceğiniz konusunda net bir fikrimiz yoksa yazımız size biraz yol gösterebilir.

Mutlaka incele:  Gelin Saçı İçin Farklı Örgü Modelleri

1Yüksek Gelin Topuzu

Bu yüksek topuz en çok tercih edilen modellerden biridir. Boyunuz eşinizden çok kısaysa kendinizi daha uzun göstermek için bu tarz bir topuz yaptırabilirsiniz. Eğer gelinliğiniz straplezse gelinliğinizi kapatmamak için yine bu tarz bir topuz tercih edebilirsiniz. Çok taşlı ve işlemeli bir gelinlik giyecekseniz topuzunuz biraz sade olmalı. Fazla taşlı aksesuarlar kullanmayın.

2Maşalı Dağınık Gelin Başı

Topuzdan hoşlanmıyorsanız ve saçlarınızı fazla toplatmak istemiyorsanız saçlarınıza maşa yaptırıp yandan toplatarak şık bir gelin başı yaptırabilirsiniz. Bu saçı yaptıracaksanız gelinliğinizi kapatmayacak şekilde ayarlatmanız önemlidir. Aksi takdirde saçlarınız gelinliğinizi gölgede bırakabilir. Sade bir gelinlik giyecekseniz taşlı saç aksesuarları kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Nikâh Saç Aksesuarları

3Dağınık Yandan Topuz Modeli

Dağınık topuz gelin saçı 2017 modelleri arasında en çok tercih edilen saç modellerindendir. Bu saçlar özellikle kır düğünleri için biçilmiş kaftandır. Eğer kır düğünü yapacaksanız, kır düğününe uygun saç aksesuarları kullanabilirsiniz. Bu tarz, yapraklı ve taşlı saç aksesuarları size çok yakışacaktır. Bu tarz bir saçı balık model gelinliklerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

4Kalın Örgülü Topuz Modeli

Sade topuzlardan hoşlanmıyorsanız bu kalın örgülü şık topuz da sizin için uygun bir seçim olabilir. Bu tarz topuzlar boyunuzu daha uzun gösterirler. Straplez ya da askılı bir gelinlik giyecekseniz gelinliğinizi kapatmaması için böyle bir topuz yaptırabilirsiniz. Gelinliğiniz sadeyse biraz daha etkili bir görünüm için şık saç aksesuarları kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  2020'de Porselen Makyaj Fiyatları Ne Kadardır?

5Arkadan Toplu Saç Modeli

Arkadan toplu modeller oldukça romantiktir. Romantik bir atmosfere, romantik gelinliklere ve romantik gelin adaylarına çok uygun bir saç modelidir. Kır düğünü yapacaksanız saçlarınızın aralarına minik çiçekler de ekleyebilirsiniz. Saçlarınız bu haliyle bile göz kamaştıracak. Bu saçın kolayca bozulmaması için bolca sprey de sıkabilirsiniz.

6Düz Saç Modeli

Gelin saç modelleri 2017 arasından en çok göreceğimiz modellerden biri de düz saçlardır. Eskiden düz saçlar düğünlerde kullanılmazdı ancak artık düz saçlar da gelinlikler için şık bir tercih haline geliyor. Düğününüzde saçlarınıza düz fön çektirip farklı saç aksesuarları kullanarak saçlarınızı düğüne uyumlu bir hale getirebilirsiniz. Terlediğinizde saçlarınızın kolayca bozulmaması için sprey sıkmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!