Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

3235

Saç bakımı için birçok bayan kuaförleri tercih ediyor. Özellikle çalışan bayanlar evde saç bakımı için vakit bulamadıklarından kuaförlerde bakım yaptırıyor. Ancak saç bakımı tek seferlik bir bakım yapmayla tamamlanmıyor. Düzenli olarak devam etmeniz gerekiyor.

Evde Saç Bakımı İçin İpuçları

Saç bakımınızı yapmak için kuaförlerde zaman ve para harcamanıza gerek yok. Evde saç bakımı yaparak da sağlıklı saçlara kavuşmanız mümkün.

Mutlaka incele:  Ombreli Saçlar Bakım ve Model Önerileri

1Yumurta ile Evde Saç Bakımı

Yumurta ile evde saç bakımı maskeleri için önemli bir malzemedir. Protein bakımından zengin olduğu için cansız, yıpranmış ve boyanın etkilerinden dolayı zarar görmüş saçlar için yapılan bütün saç maskelerinde kullanılır. Saçınız kısaysa 1, uzunsa 2 adet yumurtayı köpürene kadar çırpın ve saç derinize yumuşak hareketlerle masaj yaparak sürün. Kalan yumurtayı saç uçlarınıza sürebilirsiniz.

3Sert ve Kuru Saçlar İçin Bal

Saçlarınız sert ve kuruysa bal maskesi işinize çok yarayacaktır. 1 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Saç derinize masaj yaparak sürün. 30 dakika beklettikten sonra bitkisel bir şampuanla saçınızı yıkayın.

4Haftada 2 Gün Uygulayabilirsiniz

Saçlarınız çok kuruysa ve çok kırığınız varsa bu maskeyi haftada 2 gün uygulayabilirsiniz.

5Badem Yağının Nemlendirici Etkisi

Saçlarınız kuruysa ve aşırı kırıldığı için uzatamamaktan şikayetçiyseniz badem yağı tam size göre. Saçınızın uzunluğuna göre bir miktar badem yağını ocakta ılıyıncaya kadar ısıtın. Çok kısık bir ateşte ısıtın. Aksi halde fazla ısınabilir hatta yanabilir. Sonrasında saçınıza masaj yaparak kökünden ucuna kadar masaj yaparak sürün. Yarım saat bekletip şampuanlayın.

Mutlaka incele:  Açık Kestane Saç Rengi Kime Yakışır?

6Evde Saç Bakımı İçin Öneriler

Evde saç bakımı yaparken, bakım maskeleri dışında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Saçınızı mümkün olduğunca temiz tutun. Jöleli, spreyli saçlarla, saç köpüğü sıktığınız saçlarla uyumayın. Bu maddeleri sürdüğünüzde mutlaka yıkayın.

7Sıcak Su Kullanın, Islakken Taramayın

Saçınızı yıkarken ılık su kullanın. Sıcak su, saçınızdaki bütün yağı atar. Saçınızın beslenebilmesi için kendi doğal yağına da ihtiyacı vardır. Saçlarınızı ıslakken taramayın. Islak saç kırılgan olur. Saçınızı yıkadıktan sonra nemini alın ve kurumaya bırakın. Saç kurutma makinesi saçlarınıza zarar verecektir.

Birbirinden Cici Saç Bantları

Evde saç bakımı önerilerimizi okudunuz. Peki ya saç modelleri? Saçlarınızın bakımını tamamladıktan sonra değişik saç modelleri yapmak istiyorsanız En Güzel Saç Modelleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

evde-sac-bakimi-1

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!