Gelin Damat Resimleri İçin En Güzel Örnekler

2284

Gelin damat resimleri, düğün gününüzle ilgili elinizde kalan en önemli anılardan biridir. Eğer düğün hazırlığınız içerisinde fotoğraf aşamasına geldiyseniz sizin için hazırladığımız resimlere bakarak ilham alabilir ve nasıl fotoğraflar çektireceğinize karar verebilirsiniz.

Gelin Damat Resimleri

Aylarca hazırlandığınız, tüm detaylarını planladığınız düğün gününüz birkaç saat içinde gerçekleşip bittikten sonra o güne dair her şeyi size hatırlatacak olan şey düğün resimlerinizdir. Bunun için düğün hazırlığı yaparken gelinlik, damatlık gibi önemli aşamaların yanı sıra düğün fotoğrafçısı, düğün fotoğrafları için mekan gibi detayların da aynı öneme sahip olması gerekir.

Mutlaka incele:  Siyah Damatlık Modelleri

1Farklı bir kompozisyona sahip fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Gelin ve damat olarak zaten harika görünüyor olabilirsiniz. Yan yana durup fotoğraf çektirseniz bile bir düğün fotoğrafı olabilir ve her şekilde harika çıkabilirsiniz. Ancak neden düğün fotoğraflarınıza farklılık katmayasınız? Bu şekilde farklı nesnelerle, ilgi çekici kompozisyonlar yaratabilir ve düğün fotoğrafınızın sadece basit bir düğün fotoğrafı gibi değil adeta bir tablo gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

2Fotoğraflarınızı düğün temasına göre belirleyin.

Salon düğünü, tarihi mekan düğünü, kır düğünü gibi farklı düğün temalarından birini seçtiyseniz düğün fotoğraflarınız da temanızı yansıtmasına özen göstermelisiniz. Eğer bir kır düğünü yapmaya karar verdiyseniz doğal olarak damatlığınız da gelinliğiniz de bu temaya uygun olacaktır. Kır bir alanda bu örnekteki gibi bisiklet sürerken, piknik yaparken veya kır manzarası önünde fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Kesesi Modelleri

3Farklı fotoğraflar için cesaret gerekli.

Gelin damat resimleri genellikle tekdüze olsa da son zamanlarda farklılık arayan çiftler son derece cesur seçimler yapıyor. Bunlardan en önemlisi trash the dress denilen su altında ya da kumsalda çekilen fotoğraflar. Su altında gelin damat fotoğrafı çektirmek gerçekten cesaret isteyen bir şey. Ancak sonuç kesinlikle buna değecek kadar güzel. Siz de farklılıktan hoşlanan bir çiftseniz kesinlikle bu örneği değerlendirmeye almalısınız.

4Sadelik ve doğallık da her zaman geçerli.

Abartılı ya da marjinal fotoğraflar çektirmek ilgi çekici olsa da sadeliğin yeri her zaman bir başka. Gelin damat resimleri içerisinde en çok duygu uyandıran kesinlikle sevgi dolu pozlar. Basit bir manzara önünde birbirinize sarılırken çekilmiş fotoğrafınız belki de sizin için dünyanın en güzel düğün fotoğrafı olacaktır. Özellikle birbirinize olan sevgiyi bu doğal ve samimi pozlarla fotoğrafa yansıtırsanız ortaya muhteşem bir sonuç çıkabilir.

Mutlaka incele:  Düğün Malzemeleri Listesi Nelerden Oluşur?

5Mizahi fotoğraflarla düğününüzü gülümseyerek anın.

Eğer eğlenceli bir çiftseniz, sadece durarak çekilen gelin damat resimleri size sıkıcı gelecektir. Hem mizahi yönünüzü katmak hem de her baktığınızda gülümsemek için komik ve eğlenceli bir temaya sahip fotoğraflar çektirebilirsiniz. Bunun için yaratıcılığınızı kullanabilir ve ortaya harika fotoğraflar çıkarabilirsiniz.

6Sonbahar düğünleri için…

Sonbahar düğünleri için yağan yağmur altında gelin damat resimleri çektirebilirsiniz. Yukarıdaki örnekteki gibi yağmurun altında koşarken çektirdiğiniz fotoğraflara düğün albümünüzde yer açabilirsiniz.

7Detaylar…

Gelin damat resimleri bazen özel detaylarla süslenebilir. Gelin çiçeği, yüzükler, gelin ayakkabısı gibi detaylar fotoğraf karelerinizin ana teması olabilir.

8Zamanlama önemli!

Gelin damat resimleri için zamanlama oldukça önemli… Fotoğraflarınıza bambaşka bir hava katması için güneşin batışını yakalayabilirsiniz.

9En doğal anları yakalayın

Bazen gelin damat resimleri doğal anları yakalar. Poz vermekten ziyade en doğal anlarınız da düğün albümünüzde yer alabilir. Siz de gelin damat resimleri için en doğal, en samimi anları yakalamaya çalışın.

3-bride-groom-petals-michael-anthony-photography capturing-the-personality-of-your-bride-and-groom-photograph-by-Sarah-Vaughn

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!