Gelin Duvak Modelleri Yüz Tipine Göre Nasıl Seçilir?

Yüz tipine göre gelin duvak modelleri seçimi oldukça önem taşımaktadır. Duvak seçimini mutlaka yüz tipinize göre fikir sahibi olduktan sonra yapmanızı öneriyoruz..

1576

Gelinliğiniz ne kadar güzel olursa olsun, aksesuarlarla tamamlanmadığında her zaman eksik görünür. Kusursuz bir gelin olmak için aksesuar seçimine de en az gelinliğe gösterdiğiniz kadar özen göstermeniz gerekir. En önemli gelin aksesuarlarından biri olan duvak ise kesinlikle doğru şekilde seçilmelidir. Gelin duvak modelleri arasından yüz tipinize göre bir duvak seçimi yaptığınızda kusursuz görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüzünüze Göre Gelin Duvak Modelleri Nasıl Seçilir?

Yüz tipinizin seçeceğiniz özellikle üst kısmınıza seçeceğiniz aksesuarlarda oldukça yüksek etkisi vardır. Oval yüz şeklinde farklı seçim yapmak gerekirken, kalp yüz şeklinde gelin duvak modelleri farklılık göstermektedir.

Mutlaka incele:  Salon Düğünü Duvak Modelleri

1Yuvarlak Yüz Tipi İçin Gelin Duvak Modelleri

Gelin duvak modelleri yuvarlak yüz tipi için

Bu yüz tipinde yüzün her yeri birbirine eşit uzaklıkta bulunur. Doğru saç modeli ve duvak seçilmezse yuvarlak yüzler düğün fotoğrafında daha geniş görünebilir. Bu da sizin olduğunuzdan çok daha kilolu görünmenize sebep olur. Bunun önüne geçmek için saç modelinizde mutlaka perçem ya da yandan ayrık modeller tercih etmelisiniz. Duvağınız ise kesinlikle kafanızın tam üstünde simetrik bir şekilde durmamalı. Taç kullanacaksanız alnınızın gerisinde takmanız gereklidir. Bu şekilde yüzünüzün çok daha ince ve uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Rahibe duvak da denilen bu yöntem ile daha şık görünebilirsiniz. Bir diğer önerimiz ise kafes duvak olacaktır. Yandan takılan kafes gelin duvak modelleri ile yüz şeklinizi harika bir şekilde dengeleyebilirsiniz.

2Dikdörtgen Yüz Şekli İçin Gelin Duvak Modelleri

Gelin duvak modelleri dikdörtgen yüz şekli için

Dikdörtgen yüz şeklinde çene ve alın geniş ve belirgindir. Bunun için yüzünüzü uzun gösterecek duvaklardan uzak durmalısınız. Bu yüz tipine göre duvak seçerken saçlarınızı kabarık bir model yaptırmaktansa duvağınızı kabarık tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Duvak kabarık olduğunda yüzünüzdeki uzunluk dengelenebilir. Kesinlikle yüzünüzün iki yanına düşecek ince bir duvak kullanmayın. Bunun yerine topuzun tepesinden inecek katlı duvaklar çok daha yerinde bir tercih olacaktır.

Mutlaka incele:  Gelin Duvağı İçin Kır Düğünü Önerileri

3Oval Yüz Şekli

Gelin duvak modelleri oval yüz şekli için

Bu yüz şeklinde çene incedir ve elmacık kemikleri belirgindir. Bu yüz kıvrımlı hatlara sahiptir. Oval yüz şekline hemen her duvak modeli yakışır. Dengeli bir yüz şekli olduğu için dilediğiniz duvağı kullanabilirsiniz. Ancak bu durumu iyi bir şekilde kullanarak klasik modeller yerine çok daha iddialı duvak modellerini tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda moda olan alnın üzerinde bant şeklinde bulunan duvaklarla harika görünebilirsiniz. Hem vintage hem de bohem bir hava yaratacaktır. Taşlı bir bantı tam alnınızın üzerinde bağlayarak çarpıcı görünebilirsiniz.

4Kalp Yüz Şekli İçin Gelin Duvak Modelleri

Gelin duvak modelleri kalp şeklinde yüzler için

Bu yüz şeklinde, alın çeneye göre çok daha geniştir. Kalp yüz şekli son derece sempatik görünür. Bu yüz şeklini ortaya çıkarmak amacıyla saçlarınızı ortadan ayırarak açık bırakabilir ya da sımsıkı bir topuz yaptırabilirsiniz. Duvak kullanımı için sıkı topuzlar her zaman idealdir. Duvakların omuzlarınızdan aşağı sarkmasını sağlayarak simetrik bir görünüm yaratabilirsiniz. Böylece yüz şekliniz çok daha çekici görünecektir.

Mutlaka incele:  Düğün Saç Modelleri ile Gelin Duvağı Uyumu

5Kare Yüz Şekli

Gelin duvak modelleri kare yüz şekli için

Bu yüz şeklinde yüzün eni ve boyu birbirine eşittir. Çene kemiği belirgin ve yüz hatları da keskindir. Bu yüz şeklini çok daha uzun ve ince göstermek amacıyla yüzün her iki yanından aşağı inen duvaklar tercih edebilirsiniz. Bunun için saçları topuz yaptırabilir ve duvağın başın hemen üzerinden başlamasını sağlayabilirsiniz.

Büyüleyici Gelin Duvak Modelleri Önerileri

Yüz tipine göre nasıl gelin duvağı seçeceğiniz hakkında fikir sahibi oldunuz. Gelin duvakları gelinliğin en önemli aksesuarlarından ve sizin düğün gününüzde ve düğün fotoğraflarında fantastik bir şekilde görünmenizi sağlayan bir aksesuardır. Duvak modelleri ile ilgili daha fazla fikir sahibi olmak için Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!