Gelin Saçı İçin Farklı Örgü Modelleri

En güzel gelin saçı modelleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1135

Gelin saçı modasında her geçen gün farklı modeller kendini gösteriyor. Hayatınızın en önemli gününde kusursuz görünmenizi sağlayacak saç modelinize karar verirken moda trendlerini de düşünmeniz önem taşıyor. Örgü saç modelleri son sezonda bir hayli revaçta. Gelin saçı örgü modelleri, gelinlerin de sıkça tercih ettiği bir saç modeli haline geldi.

En Güzel Gelin Saçı Örgü Modelleri

Birbirinden farklı gelin saçı örgü modelleri, gelinlikler ile harika bir görünüm oluşturuyor.İşte gelin saçı seçiminizi yapmadan önce göz atabileceğiniz farklı gelin saçı örgü modelleri.

Mutlaka incele:  En Güzel Gelin Başı Modelleri

1Uzun saçlılar için gelin saçı örgü modelleri

Özellikle uzun saçlılar için harika bir örgü modeli olan bu yan örgü, bir de şık bir gelin tacı ile birleşince ortaya harika bir görünüm çıkarıyor. Balık sırtı şeklinde başınızın üst kısmından başlayacak şekilde ördürürseniz saçınızın arka kısmı da hoş bir görünüme kavuşabilir.

2Dağınık topuz saç modelleri ve gelin saçı örgü modelleri

Örgü topuz modelleri de gelinlerin en sık istediği modeller arasında yer alıyor. Balerin topuzunun etrafına dolanan örgüler son derece romantik ve şık görünüyor. Eğer straplez ya da göğüs bölgesinde işlemeler bulunan bir gelinlik tercih ettiyseniz böyle bir tepeden topuz ideal olabilir.

3Dağınık gelin saç modelleri

Saçlarının tamamını toplamak istemeyen gelin adayları için de son derece bohem bir görünüm yaratacak olan bu örgü modeli son derece ideal. Örgüden bir taç oluşturulan bu modelde çiçek süslemeleri de harika görünüyor.

Mutlaka incele:  Kına Başı Modelleri İçin Harika Öneriler

4Minimal gelinlikler için gelin saçı örgü modelleri

Örgü topuz çeşitliliği arayanlar için başın tam üstünde toplanan örgü saç modeli tercih edilesi duruyor. Özellikle minimal tarzda bir gelinlik giyecekseniz bu tarz bir saç modeli tercih edebilirsiniz.

5Salaş ve dağınık gelin saçı örgü modelleri

Salaş ve dağınık bir topuz modeli arayanlar bu üst kısmı gevşek örgülerle oluşturulmuş, perçemli saç modelini deneyebilir. Bu saç modelinin hoş görünmesi için topuzun gevşek toplanması ve aralardan saçların çıkarılması şart.

6Kır ya da kumsal düğünleri için gelin saçı örgü modelleri

Kır ya da kumsal düğünleri için harika bir seçim olabilecek bu model de taç şeklinde başın üstünde örgülen ve aşağı doğru örülen ince örgülerden oluşuyor. Bohem tarzda salaş bir gelinliğiniz varsa bu saç modelini kesinlikle tercih etmelisiniz.

7Düşük omuzlu gelinlik modelleri için gelin saçı örgü modelleri

Gevşek örgü modelini yan topuz olarak da kullanmak mümkün. Omzu düşük bir gelinlikten yana tercihinizi yaptıysanız bu yandan toplanmış topuz üzerinde taç şeklinde bulunan geniş ve gevşek örgü modelini kesinlikle tercih etmelisiniz.

Mutlaka incele:  İncili Saç Aksesuarları

8Saç aksesuarları ile gelin saçı örgü modelleri

Saç aksesuarları örgülerle bir başka görünüyor. İşte topuzun arka bölümünde saç aksesuarını daha da ön plana çıkaracak bu örgü saç modelinizi son derece zarif gösterebilir. Özellikle sırt dekolteli bir gelinlik seçtiyseniz kesinlikle bu tarz bir saç modeli yaptırmalısınız.

9Sade ve minimal bir görünüm için

Şık bir örgünüz varsa aksesuara bile ihtiyacınız olmayabilir. Eğer sade ve minimal bir görünüm diliyorsanız hiçbir aksesuar kullanmadan örgüleri alnınızdan dolanan bir topuz modeli tercih ederek de harika görünebilirsiniz.

10Salaş ve gelişigüzel bir görünüm için

Kim demiş gelin saçı resmen gösterişli topuzlarla yapılır diye? Salaş ve gelişigüzel bir şekilde yandan örülmüş saçlarınıza konduracağınız taşlı bir saç aksesuarı ile masal prenseslerine benzeyebilirsiniz.

Gelin Saçı Modelleri

Gelin saço örgü modeli, gelinlik seçimi derken aslında çok zahmetli bir sürecin içindesiniz. Peki bu süreciniz nasıl gidiyor? Eğer düğün hazırlığında, hangi aşamada olduğunuzu merak ediyorsanız ve de unuttuğum bir şey kaldı mı acaba diye sürekli sorguluyorsanız sizin için hazırladığımız “Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı” yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Diğer yandan daha fazla örgü modelleri için aşağıda sizin için hazırladığımız galeriye göz atabilirsiniz!

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!