Gölgeli Saç Modelleri 2016-2017 Trendleri

1801

Artık saçlarını düz bir renge boyatan çok fazla kadın kalmadı. Aralara farklı renkler atmak çok moda. Özellikle gölgeli saç modelleri 2017’nin de trendleri arasında. Her saç rengine uyumlu gölgeler, saçların çok daha hoş durmasını sağlıyor.

En Güzel Gölgeli Saç Modelleri

Gölgeli saç modelleri saç renginizi canlandırmanızı sağlar. Özellikle yaz aylarında saçlarınızın güneşle birlikte daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak için saçınıza uygun bir renkle gölge yaptırabilirsiniz. Gölge ayrıca saçını tamamen boyatmak istemeyen ama saçını renklendirmek isteyen kadınlar tarafından çok kullanılır.

Mutlaka incele:  Ombreli Saçlar Bakım ve Model Önerileri

1Doğal Sarı Gölgeli Saç Modelleri

Saçlarınızda sarı renkleri görmek istiyorsanız saçınızla uyumlu olacak çok doğal bir sarı renk kullanabilirsiniz. Gölgeli olduğu için saç diplerinizi sürekli boyatmanız gerekmeyecek. Bu yüzden bu saçı çok rahat kullanabileceksiniz. Sadece saçlarınız uzadıkça gölgelerinizi yenilemenizi öneriyoruz.

2Karamel Gölgeli Saç Modelleri

Kahverengi saçlarınız varsa ve tonu da fazla koyuysa sarı renk gölgeler biraz yapay durabilir. Bu durumda size tavsiyemiz, tercihinizi karamel renklerden kullanmanızdır. Karamel renk, başta koyu olsa da zamanla rengi açılarak biraz daha açık bir renge dönüşecektir. Bu nedenle karamel renk, kahverengi saça karamel renk gölgeler kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Buğday Tenli Kadınlara Hangi Saç Rengi Yakışır?

3Doğal Gölgeli Saç Modelleri

Saçınıza yaptıracağınız gölgeyi saçınızın kendi renginden farklı bir renge yaptırabilirsiniz ancak en çok kullanılan yöntem saçınızın renginden açık tonlar kullanmaktır. Bu gölge stili saçınızın güneşten açılmış gibi görünmesini sağlar. Eğer böyle bir görüntü istiyorsanız kuaförünüze, saçınızın renginden açık tonlarda gölgeler yaptırmasını isteyin.

4Koyu Saç Renkleri İçin Gölgelendirme

Gölge, en çok koyu renk saçlara yakışıyor. Açık renklerde pek kendini belli edemese de koyu renk saçları bambaşka bir hale getiriyor. Saçlarınız koyu renkteyse, yumuşak sarı tonları, bal köpüğü gibi renklerle saçınızın rengini çok hoş bir hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

Saç Tebeşiriyle Renklendirilmiş Saçlar

Rengarenk saçlar çok moda. Mavi, yeşil, pembe, mor renklerle renklendirilmiş saçları özellikle genç kızlar çok seviyor. Saçlarınızı renklendirmek istiyorsanız ancak boyanın saçınızı yıpratmasından korkuyorsanız saç tebeşiri kullanabilirsiniz. Ancak bilmenizde fayda var; saç tebeşiri en çok sarı saçlarda belli oluyor. Ayrıca kızıl balyajlardan hoşlanıyorsanız Kızıl Balyajlı Saç Modelleri Önerileri isimli yazımıza da mutlaka göz atın.

golgeli-sac-modelleri-5 golgeli-sac-modelleri-6 golgeli-sac-modelleri-7 golgeli-sac-modelleri-8 golgeli-sac-modelleri-9 golgeli-sac-modelleri-10 golgeli-sac-modelleri-11

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!