Hello Kitty Kurabiye Tarifi ve Kalıbı

1584

Hello kitty kurabiye modelleri özellikle bebekler için düzenlenen partilerde kullanılan kurabiye çeşitlerindendir. Farklı kalıplar kullanılarak bu kurabiye modelleri evde de hazırlanabilmektedir.

Hello Kitty Kurabiye Tarifi ve Modelleri

Farklı hello kitty kurabiye modellerinin olması yapımında farklı kalıpların kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle farklı kalıplarla yapılan en güzel kurabiye modellerini sunmadan önce adım adım kurabiyenin yapılışından bahsedelim.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Kapı Süsleri Nasıl Yapılır?

1Kurabiye için gerekli malzemeleri alın

  • 100 gram oda sıcaklığında bekletilerek yumuşatılmış tereyağı
  • 1 adet yumurta
  • Yarım paket (125 gram) pudra şekeri
  • 3 su bardağı kadar un
  • 1 paket şekerli toz vanilya

2Sıra geldi lezzetli kurabiye hamurunu hazırlamaya

Önce sıvı malzemeler olmak üzere tüm malzemeleri geniş bir hamur yoğurma kabında iyice yoğurun. Ardından tezgâhın üzerine hello kitty kurabiye hamurunu 2 cm kalınlığında incecik açın. Bu aşamadan sonra seçtiğiniz bir kalıpla hamurdan şekiller kesip yağlanmış fırın tepsisine dizin. Kurabiyelerinizi 170 derecede önceden ısıtılmış fırında pişirin.

Mutlaka incele:  3 Yaş Erkek Çocuğu Doğum Günü Kıyafetleri

3Hello kitty kurabiye kalıpları içinden seçim yapın

Hello kitty karakterinin çok farklı kurabiye kalıpları piyasada bulunmaktadır. Bu kalıplardan birisi seçilmeden önce partinin konsepti ve kurabiyelerin sunum şekli göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin partide çubuklu kurabiye kullanılacaksa sadece hello kitty kafalı kalıplar daha uygun olacaktır.

5İlham verecek birbirinden hoş hello kitty kurabiye modelleri

Hello kitty figürlü kurabiye modelleri kullanılan kalıbın şekline ve yapılan süslemeye göre çok farklı görünümlere kavuşabilmektedir. Şeker hamurlu kurabiye modellerinden sade modellere, bisküvi şekilli figürlü modellerden saplı ve üç boyutlu modellere kadar onlarca model arasından seçim yapabilmek için sunduğumuz resimleri incelemeni öneriyoruz.

Hello Kitty Pasta Modelleri

Doğum günlerinin vazgeçilmez konseptlerinden birisi olan hello kitty partileri için kurabiyenin yanında pasta tercihiniz de aynı temada olmalıdır. Çocuğunuzun doğum günü partisi için hello kitty kurabiye seçimi yanında pasta da seçmek istiyorsanız ‘Hello Kitty Doğum Günü Pastası Modelleri’ yazımızı mutlaka okumalısınız.

hello-kitty-pasta-modelleri-1 hello-kitty-pasta-modelleri-2 hello-kitty-pasta-modelleri-3 hello-kitty-pasta-modelleri-4 hello-kitty-pasta-modelleri-5 hello-kitty-pasta-modelleri-6 hello-kitty-pasta-modelleri-7 hello-kitty-pasta-modelleri-8

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!