Kalpli Pasta Tarifleri, Kalp Şeklinde Pasta Nasıl Yapılır?

1891

Özel günlerinizde veya Sevgililer Günü’nde yapacağınız en özel tatlılardan biridir kalpli pasta. Özel biri için yapıyorsanız kalbini fethetmek, bir davet için yapıyorsanız herkesi kendinize hayran bırakmanız mümkün.

Kalbinizi Ona Verin

Kalpli pasta yapmak sandığınız kadar zor değil; üstelik içine koyduğunuz sevgi ile O’nun kalbini fethetmeniz ve lezzetiyle baştan çıkarmanız mümkün. Verdiğimiz tarif ve tasarımlara göz atarsanız istediğiniz pastayı kolayca yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sevgiliye Evde Sürpriz Fikirleri

1Kalp şeklinde pasta yaparken…

Kalpli bir pastayı yapmayı aklınıza koyduysanız öncelikle bir kare, bir de yuvarlak bir pasta tabanı almalısınız. Eğer bu konularda iyiyseniz bu tabanları kendiniz de yapabilirsiniz. Tek karar vermeniz gereken kakaolu veya vanilyalı olması olacak. Pasta tabanınızı yaptıktan sonra öncelikle yuvarlak tabanı ortadan ikiye kesmeniz gerekecek. Kare olan pastanın iki köşesine yuvarlak pasta tabanlarının birer parçasını ekleyip son haline getirebilirsiniz. Artık yapmanız gereken kalpli pastanızın kreması ve süslemesiyle pasta tabanlarını sabitlemek.

Mutlaka incele:  Evlilik Yıldönümü Mektubu Örnekleri ve En Güzel Fikirleri

2Kalpli pasta modelleri süslerken…

Yapacağınız kalpli pastanın boyutu ne olursa olsun onu gösterecek olan şüphesiz süslemesi olacaktır. İsterseniz şeker hamuru ile süsleme yapın, isterseniz kremayla dilediğiniz şekli verin, öncelikle pastanızın şeklini ortaya çıkardığınızdan emin olun. Süslemeyle birlikte istediğiniz göz alıcılığı da yakalamanız mümkün.

3Şeker hamurlarıyla profesyonel bir görüntü kazanın

Tasarımını yapacağınız kalpli pasta farklı renkte şeker hamurlarıyla süslenmesi, modern pasta modellerini kolayca yakalamanızı sağlayacak. Şeker hamurlarını dilediğiniz renkte seçip, kıvamını tutturduktan sonra istediğiniz biçimde şekil verebilirsiniz. Şeker hamuruyla süslediğiniz pastanızın üzerine dilediğiniz mesajı da yazabilir, eklemek istediğiniz tüm figür ve süsleri de ekleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Anadolu Yakası Romantik Akşam Yemeği Mekanları

4Katlı ve kalpli pasta ile ihtişamlı bir doğum günü yaratın

Kalpli pastanızı birkaç pasta tabanı üst üste koyarak, yüksek ve gösterişli bir hale getirmeniz mümkün. Bu hem davetli sayısına göre uygun bir pasta ortaya çıkarmanızı sağlayacak, hem de akıllardan çıkmayacak bir pastaya sahip olmanıza yardımcı olacak. Pastanızın her katına ayrıca birer krema katı koyup, dilediğiniz meyvelerle tatlandırmanız da lezzetiyle etkili olacak bir pasta ortaya çıkaracaktır.

En Güzel Kalpli Pasta Modelleri

Kalpli pastalar, pastalar arasında kalpleri en çok yumuşatan, akıllarda en çok kalan pastalardan. Bu özel tasarımları dilediğiniz şekilde süslemek ve sunmaksa tamamen size kalmış. Afiyet olsun! Dilerseniz, Çikolotalı Alman Pastası Tarifi, Tavsiyeleri ve Örnekleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

kalpli-pasta-tarifleri-4 kalpli-pasta-tarifleri-5 kalpli-pasta-tarifleri-6 kalpli-pasta-tarifleri-7

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!