Kapalı Gelin Başı Modelleri

2197

Kapalı gelin başı modelleri elbette ki gelinlikle bir uyum içerisinde olunca anlam kazanır. Yani seçmiş olduğunuz gelinlikle gelin başı modeliniz bir uyum içerisinde olmalı ki ortaya harika görünümlü bir gelin çıksın.

Kapalı Gelin Başı Modelleri Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Unutmayın ki, en güzel gelinlik size yakışan ve fiziksel özelliklerinize uyum sağlayan gelinliklerdir. Bu uyumu sağlamanız için de seçtiğiniz gelin başı modelinin gelinliğinizle birbirini tamamlaması gerekmektedir.

Mutlaka incele:  Sezonun En İyi 5 Tesettür Gelinlik Modeli

1Peki kapalı gelin başı tercihinizi neye göre yapmalısınız?

Gelinlikle, gelin başı modelinizin uyum içerisinde olmasını istiyorsanız; önce gelinliği daha sonra seçmiş olduğunuz gelinlik modeline göre gelin başı modelinizi belirlemelisiniz. Mesela beğenmiş olduğunuz gelinlik modeliniz, gösterişli ve göz alıcı ise gelin başı modeliniz mutlaka sade olmalıdır. Ama bunun tam tersi durumunda yani; sade seçilen gelinlik modellerinde ise gelin başı modeliniz gösterişli ve bol aksesuarlı olabilir.

Mutlaka incele:  En Güzel Tesettür Gelin Başı Aksesuarları

2Kapalı gelin başı modelleri yüz şekline uymalı

Sürekli olarak bahsettiğimiz yüz şekline göre model seçme ve yüz şeklini tanıma, kapalı gelin başı modelleri seçiminde de bizlere eşlik etmeye devam ediyor.  Unutulmamalıdır ki, kişinin yüz şekline uyum sağlayan gelin başı modeli gelinliği daha çok ön plana çıkaracağından atlanmaması gereken önemli bir detaydır.

4Duvaksız Kapalı Gelin Başı Modelleri

Gelinliğin üzerine taktığınız türbanın üzerinde farklı saç aksesuarları kullandığınız takdirde duvak kullanmaya ihtiyaç duymayabilirsiniz.

5Pelerinli Gelin Başı Modelleri

Kapalı gelin başlarına uygun duvak seçmek zor diye düşünüyorsanız, pelerinli modellere de bir şans verebilirsiniz. Oldukça pratik olan bu yöntemde, başörtüsüne sabitlenip yere kadar uzanan pelerinler şık bir görüntü yaratır.

Kapalı Gelinlik Modelleri İçin En Şık Tasarımlar

Gelin başı modelinizin, gelinlikle çok uyumlu olması gerektiğinden bahsetmiştik. Seçeceğiniz tesettür tasarımlı gelinlik modeli ile aslında gelin başı modelinize de karar verirsiniz. Bu noktada yapacağınız tercihler sizin için çok önemlidir. Dilerseniz, Gelinlik Modelleri Tesettürlü Tasarımlar yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!