En Güzel Katlı Saç Modelleri

Birbirinden güzel saç modelleri için yazının sonundaki ilgili içeriklre mutlaka göz atın!

4416

Katlı saç kesimi, asla modası geçmeyen bir kesim stilidir. Katlı saçlar sizi hem daha kadınsı gösterir hem de modern bir saç kesimine sahip olmanızı sağlar. Saç şeklinizi değiştirmek ve katlı bir kesim yaptırmak istiyorsanız katlı saç modelleri hakkında bilgi almalısınız.

Birbirinden Güzel Katlı Saç Modelleri

Katlı saç modelleri her sene moda oluyor. Bazen uzun saçlara atılan katlar bazen de kısa saçlara atılan katlar trend oluyor. Tabii ki her zaman modaya uygun olan kesimi yaptırmak zorunda değilsiniz. Saç tipinize ve yüz şeklinize uygunsa saçınıza biraz kat attırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Saç Modelleri

1Orta Boy Katlı Saç Modelleri

Orta boy katlı saç modelleri çok kullanışlıdır. Bu tarz bir saçın bakımı kolaydır. Eğer saç tipiniz kahküle uygunsa orta boydaki saçlarınıza kahkül de kestirebilirsiniz. Kahkül kestirmek istiyorsanız düz bir saç tipine sahip olmanız gerekiyor. Aksi takdirde kahkülünüze sürekli fön çekmek zorunda kalabilirsiniz.

2Katlı Kısa Saç Modelleri

Katlı saç kesimi 2017 yılında da sık sık karşımıza çıkıyor. Saçlarınıza çok zaman ayıramıyorsanız kısa kestirip kat attırabilirsiniz ancak kısa, katlı bir saç istiyorsanız saçlarınızın düz ya da hafif dalgalı olması gerekiyor. Kısa katlı kıvırcık saçlar toplanarak kabarır ve  bu da size zor anlar yaşatabilir.

Mutlaka incele:  Düz Kesim Saç Modelleri

3Katlı Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Katlı saç kesimleri için çok fazla model var ve bu modellerin hemen hepsinin de bir ismi var. Kısa saçınız varsa pixie model, bob kesim tercih edebilirsiniz. Kıvırcık katlı kesim, orta boy katlı kesim, uzun boy katlı kesim, kahküllü katlı kesim gibi farklı kesim modelleri bulunuyor.

Mutlaka incele:  Açık Saç Modelleri

4Katlı Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Katlı saç kesimleri 2017 yılında karşımıza çok sık çıkıyor ancak katlı kesim yaptırmak istiyorsanız moda olmasından çok size yakışıp yakışmamasını önemsemelisiniz. Erkek saçı kısalığında katlı bir kesim istiyorsanız çıkık elmacık kemiklerine, ince yüz hatlarına sahip olmalısınız. Gür saçlarınız yoksa bu saç tipi size yakışacaktır. Saçlarınız kalın telli ve hacimliyse orta boy bir kesim tercih edebilirsiniz. Katlı saçlar, kilolu bayanları olduğundan daha toplu gösterir. Eğer kiloluysanız katlı kesim yaptırmadan önce tekrar düşünün.

Kısa Saç Kesim Modelleri

Kısa saçlardan hoşlanıyorsanız ve saçınızı kısa kestirmek istiyorsanız sizin için derlediğimiz Kısa Saç Kesim Modelleri isimli yazımızdan modelleri inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!