Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

En güzel kıvırcık saç kesim modelleri için yazımızın sonundaki galeriye göz atabilirsiniz!

3388

Her saç modelinde olduğu gibi kıvırcık saç kesim modelleri için de kendi yüzünüze uyan bir model bulmalısınız. İnternette gördüğünüz herhangi kıvırcık saçlı bir insanın saç modeli size yakışacak diye bir kural yok. Yüz şeklinize göre model belirlemelisiniz.

Yüz Şekline Göre Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Saçınıza kat verdirirken hatta kahkül kestirirken bile yüz şeklinize göre kestirmelisiniz. “Saçlarım kıvırcık, modeli çok belli olmaz.” diye düşünmeyin. Mutlaka yüz şeklinize uygun bir model tercih edin.

Mutlaka incele:  Kumral Saç Rengi Tonları

1Bob Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Bob kesim çok modern ve şık bir saç kesimidir. Eğer yüzünüz çok uzunsa bob kesim yüzünüzü olduğundan daha uzun göstereceği için uzak durmanız gerekir. Yüzü daha kısa olan kişiler bob kesimi gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

2Kıvırcık Pixie Saç Kesimi

Pixie kıvırcık saç kesim modelleri pratik ve kullanımı kolay bir saç şeklidir. Saçın kendi tarzı size yeteceği için özel günlerde model arayışına girmenize gerek kalmaz. Ayrıca bu saçlar zor bozulduğu için zor anlar yaşamazsınız.

Mutlaka incele:  Mavi Siyah Saç Rengi Örnekleri ve Modelleri

3Katlı Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Saçlarınız kıvırcıksa katlı kesimlerden korkmayın. Katlı kesimler saçınıza hacim katacaktır. Ancak bu katlar saçın tepesine doğru olmamalı. Saçın tepesinden kestirirseniz toplanıp kabarık bir görüntüye sebep olabilir. Saçlarınıza mümkün olduğunca yanlardan katlı bir kesim yaptırın. Ayrıca kahkül de maalesef kıvırcık saçlar için uygun değil. Kahkül kestirdiğinizde bu kahküller toplanacak ve hiç hoşunuza gitmeyecek bir görüntü oluşacaktır. Eğer sürekli fön çektirmeyecekseniz kahküllerden uzak durmalısınız. Doğru kesilmiş katlı kesimler saçınızın kabarmasını da engelleyecektir.

Mutlaka incele:  Düz Kısa Saç Modelleri ve Kullanımı

4Kıvırcık Saçlar İçin Altın Öneriler

Kıvırcık saç kesim modelleri için basit bir mantık var. Eğer yüzünüz uzunsa kısa saç modelleri yüzünüzü daha da uzun göstereceği için en saç çene hizanıza gelmelidir. Daha kısa modeller yüzünüzü daha da uzatacaktır ve bu görünüm pek de hoşunuza gitmeyecektir. Saçınızın kabarmasını önlemek için yapacağınız şey banyodan çıktıktan sonra saç köpüğü sürüp dağıtmak ve kendi kendine kurumasını beklemek. Saç kurutma makinesi saçınızın daha çok kabarmasına neden olacaktır.

Birbirinden Güzel Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Bu yazıyı okuduğunuza göre saçlarınızı kestirmek istediğini düşünüyoruz. Kısa Kesim Saç Modelleri yazımızı okuyarak farklı stiller için ilham alabilirsiniz.

kıvırcık-saç-kesim-modelleri-kadın kivircik-sac-nasil-yapilir1-1024x1024 Hadise-18-1024x1024 Bal-köpüğü-kıvırcık-saç-modelleri Alicia-Keys-curly-hair kıvırcık-saçlar-ve-fiyatları-929x1024 011

 

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!