Kreşte Doğum Günü Fikirleri

Birbirinden güzel doğum günü fikirleri ve önerileri için sayfanın sonunda bulunan ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

3366

Kreşe giden bir çocuğunuz varsa ve doğum günü yaklaştıysa, doğum gününü sınıfında yapabilirsiniz. Bu hem çocuğunuza kendini daha özel hissettirecek hem de onun için unutulmaz bir anı olacaktır. Kreşte doğum günü yapmak son yıllarda çok yaygınlaştı. Kreşte doğum günü fikirleri arıyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

En Güzel Kreşte Doğum Günü Fikirleri

Kreşte doğum günü yapmak istiyorsanız farklı konseptler oluşturabilirsiniz. Kreşte doğum günü fikirleri arıyorsanız ve anasınıfında doğum günü nasıl kutlanır merak ediyorsanız yazımızın devamı size fikir verebilir.

Mutlaka incele:  Örümcek Adam Kıyafeti Örnekleri, Örümcek Adam Kostümü Nasıl Yapılır?

1Kreşte Doğum Günü Organizasyonu

Kreşte doğum günü organizasyonu yapmak aslında çok basit. Kreş ortamı, doğum günü yapmak için çok uygun oluyor. Kreş sürpriz günü, doğum günü olan çocukların doğum günlerini kutlamak için düzenleniyor. Bu günlerde doğum günleri toplu olarak kutlanabiliyor. Eğer yakınlarda birden fazla doğum günü yoksa sadece sizin çocuğunuzun doğum günü de kutlanabilir.

2Kreşte Doğum Günü Menüsü

Kreşte hazırlayacağınız doğum günü için bir doğum günü menüsü hazırlayabilirsiniz. Bu menüde hafif yiyeceklerin olması daha doğru olacaktır. Çocuklar pasta ve ikramlıkların tadına bakmak isteyeceği için öğle yemeğinde hafif yiyecekler yemeleri midelerinin ağrımaması için gereklidir. Doğum gününde ise 1 günlüğüne pastanın tadını çıkartmalarının bir sakıncası yok ancak çocuğunuzda şeker hastalığı varsa dikkatli olmalısınız.

3Doğum Günü Süslemeleri

Kreşte, sınıfı çoğu zaman farklı nedenlerle süslüyorlar. Eğer bu süsler duruyorsa sınıf süslemesi için bu süsleri kullanabilirsiniz. Bunun dışında sürpriz günü için süsler hazırlayıp hazırlamadıklarını da öğrenebilirsiniz. Bu süsler de sınıfı süslemek için idealdir. Böyle süsler yoksa sınıfı kendiniz de süsleyebilirsiniz. Doğum günü, sürpriz bir doğum günü değilse doğum günü olan çocuk ve sınıftaki diğer çocuklarla beraber güzel bir süsleme etkinliği de yapılabilir.

Mutlaka incele:  Oğlumun Doğum Günü Menüsü

4Anaokulu Sürpriz Doğum Günü Hediyeleri

Anaokulunda doğum günü hediyeleri de hazırlanabilir. Bu doğum günü hediyeleri çocukların kendi elleriyle yaptıkları şeyler olabilir ya da etkinliklerde hazırladıkları eşyaları doğum günü hediyesi olarak verebilirler. Herkes doğum günü hediyesi alamayabilir ya da son dakika durumdan haberi olabilir. Böyle durumlar için hiç bir çocuğu rencide etmemek adına büyük hediyeler götürmemenizi tavsiye ediyoruz. Siz büyük bir hediye verecekseniz bu hediyeyi kendi evinizde de çocuğunuza verebilirsiniz.

5Doğum Gününde Misafirlere Dağıtılacak Hediyeler

Doğum gününe katılacak insanlara dağıtmak üzere kreş hediyeleri hazırlayabilirsiniz. Bu hediyeler, doğum gününü hatırlatacak minik hediyelikler olabilir. Çocuklar için boya kalemleri, boyama kitapları, çikolata, küçük oyuncaklar alabilir ve doğum gününe katılan bütün çocuklara bunları hediye edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hello Kitty Yüz Boyama Örnekleri

6Kreşte Yapılacak Doğum Günü İçin Pasta

Kreşte yapacağınız doğum gününde herkese yetecek bir pasta sipariş etmeye özen gösterin. Sınıf mevcudu öğrenin ve çocukların velileri de doğum günü partisine katılacaksa yeterli büyüklükte bir doğum günü pastası sipariş edin. Doğum gününde pasta alamayan kimsenin kalmayacağından emin olmalısınız. İçecek olarak gazlı içecek dağıtmayın. Bunun yerine meyve suyu ideal bir tercih olacaktır.

7Doğum Günü İçin Etkinlikler

Kreşte doğum günü fikirleri ile çocuğun doğum gününü kutlarken bir yandan da eğlenmek için çeşitli etkinlikler hazırlayabilirsiniz. Yüz boyama etkinliği böyle bir gün için uygundur. Ayrıca doğum günü temalı bir etkinlik yapmak istiyorsanız el işi kağıtlarından pasta resimleri yapmak da eğlenceli bir fikir olabilir. Böylece bütün çocuklar doğum günü coşkusunu paylaşacaktır.

Anaokulu Etkinlikleri Nelerdir? Anasınıfı Etkinlikleri Nasıl Yapılır?

Kreşte doğum günü fikirleri ve anasınıfında çocuklar için etkinlikler hazırlamak istiyorsanız ve nasıl etkinlik hazırlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız Anaokulu Etkinlikleri Nelerdir? Anasınıfı Etkinlikleri Nasıl Yapılır? isimli yazımızdan etkinliklerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!