Küçük Çocuklar İçin Saç Modelleri Fikirleri

1257

Küçük çocuklar için saç modelleri, okula giderken, özel günlerde, etkinliklerde ya da günlük hayatta çocuğunuzun iyi görünmesi için yapılabilir. İşte size fikir vermesi açısından derlediğimiz en güzel küçük çocuklar için saç modelleri fikirleri.

Küçük Çocuklar İçin Saç Modelleri

Ebeveynler için çocuklarını giydirmek ve onlara iyi bir görünüm kazandırmak son derece zevklidir. Özellikle kız çocuk anneleri giyim ve saç modelleri konusunda çok daha hevesli olabilir.

1Minnie Mouse Kulakları

Eğer bir kız çocuğunuz varsa muhtemelen Disney filmlerine ilgisi vardır. Son zamanlarda çocuk saç modelleri arasında popüler olan bu saç modeli de bir Disney filmi olan Minnie Mouse’dan esinlenilmiş. Topuz süngeri yardımıyla yapacağınız ikili topuz ile çocuğunuza minnie Mouse kulakları yapabilirsiniz. Bir de kırmızı kurdele tokasıyla süslerseniz harika ve eğlenceli bir saç modeline ulaşmış olursunuz.

Mutlaka incele:  Yeğene Doğum Günü Mesajı

2Örgü Saç Modeli

Küçük çocuklar için saç modelleri seçenekleri arasında kız çocukları için örgü saçlar en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Tek ve düz örgü özellikle okul için oldukça ideal. Çocuğunuzun saçlarında katlar yoksa ve düz saçlara sahipse sizin için hem yapması kolay hem de görünümü güzel bir saç modeli olduğunu söylemekte fayda var. Dilerseniz düz örgü yerine Fransız örgüsü ya da balık sırtı gibi farklı örgü teknikleri de kullanabilirsiniz. Tek örgünün yanı sıra ikili örgü de yine kız çocukları için ideal saç modelleri arasında yer alıyor.

Mutlaka incele:  Çocuk Doğum Günü Menüsü Nasıl Hazırlanır?

3Balerin Topuzu

Çocuklar koşturup oynarken saçlarının önüne gelmesinden hoşlanmayabilir. Bu yüzden küçük çocuklar için saç modelleri arasında yer alabilecek en ideal model hiç kuşkusuz balerin topuzudur. Kafanın tepesinde topuz yapılan saçlar hem güzel görünür hem de özellikle yaz aylarında çocuğunuzu rahatsız etmez. Bu saç modeli hem okulda, hem etkinliklerde hem de günlük yaşamda kolaylıkla yapılabilir. Bir de örgü ya da farklı süslü tokalar kullanırsanız çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

4Kahküllü saç modeli

Küçük kız çocukları belli bir yaştan sonra dış görünümüne dikkat etmeye başlar. Bu yaşlarda saçlar çok daha önemli hale gelir. Sürekli saçlarını açık tutmak isteyebilirler. Bu yaştaki çocuklar için en ideal küçük çocuklar için saç modelleri fikirlerindem biri kahküldür. Hem yüzlerini güzel gösterir hem de bu dönemdeki saç hevesini almasına yardımcı olur. Eğer çocuğunuzun saçları düz yapıdaysa kahkül kestirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  5 Yaş Erkek Çocuğu Oyunları İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Fikirler

5Erkek çocuklar için uzun saç

Küçük çocuklar için saç modelleri seçiminde, erkek çocukları da belli bir dönemden sonra dış görünümüne özen gösterme eğilimi gösterir. Genellikle bu dönemde erkek çocukları saçlarını kısa kestirmek istemezler. Gördükleri ve ilham aldıkları ünlülerden esinlenerek havalı saçlara sahip olmak isterler. Yaz döneminde çocuğunuzun saçlarını bu şekilde uzatmasına izin verebilirsiniz. Eğer düz ya da hafif dalgalı saçları varsa ideal bir model olabilir.

küçük çocuklar için saç modelleri küçük çocuklar için saç modelleri küçük çocuklar için saç modelleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!