En Güzel Küt Saç Kesim Modelleri

4404

Yeni sezonda ünlülerin sıkça günlük yaşamda, özel günler ya da davetlerde kullandıkları küt saç kesim modelleri oldukça revaçtadır. Hatta saç modelleri arasına çok yeni kavramlar da eklenmiştir. Tüm küt saç modelleri arasından en beğenilenleri bu yazımızda fikir vermesi açısından sizlerle paylaşıyoruz.

Küt Saç Kesim Modelleri İçin Öneriler

Özellikle 1990’lı yıllarda en popüler saç modellerinden olan küt kesimler son yıllarda yine moda oldu. Birçok farklı küt saç kesim modelleri arasından yüz şeklinize uygun birini seçerek hem şıklığı yakalayabilir hem de kolay kullanımın rahatlığını yakalayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Arkası Kısa Önü Uzun Saç Modelleri Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır?

1Bob küt saç kesim modelleri

Kısa saçlardan hoşlanıyor ve kısa küt saç modelleri ile ilgileniyorsanız size son moda bob kesimi öneriyoruz. Bob kesim oldukça revaçta bir saç kesimi olmakla birlikte kulak hizasında küt kesimli kısa saç modellerinin ismi olarak kullanılıyor. Modern bir görünüm kazanmak isteyenler için bob saçlar küt saç kesim modelleri arasında en iyisidir.

2Lob küt saç kesim modelleri

Bob saç modellerinin saç modasına giriş yaparak popülerleşmesinin ardından ortaya çıkan bir diğer kavram da lob saç oldu. Küt saç kesim modelleri içinde yer alan lob saç bob kesimin omuzlara kadar inen uzun halidir. Eğer küt saç istiyorsunuz ancak çok kısa kestirmeye de cesaret edemiyorsanız lob modeller tam size göre.

Mutlaka incele:  Saç Boyama Modelleri Püf Noktaları

3Dalgalı küt saç kesim modelleri

Küt saç denildiğinde her ne kadar ilk akla gelen düz ve kısa saçlar gelse de dalgalı küt olmaz diye bir kaide yok. Hatta son zamanlarda dalgalı küt modeller sıkça kullanılıyor. Omuzlara kadar olan modeller ile uzun modellerde daha çok dalgalı kullanılmaktadır.

4Kaküllü küt saç kesim modelleri

Kaküllerin oldukça moda olduğu günümüzde küt saçları da kaküllü olarak kestirmeniz mümkündür. Özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanların yüzlerini daha uzun gösteren bu modeller çok yakışmaktadır. Ayrıca kaküllü katlı küt kesimler yapmak da çok şık olmaktadır.

Mutlaka incele:  Sarı Balyajlı Saç Modelleri Önerileri

5Asimetrik kesim küt saç modelleri

Moda ve saç tasarımlarında asimetrik kesimler son yılların vazgeçilmezi. Kadına daha asi ve modern bir hava katan asimetrik kesim küt kesimleri bu sezon tercih edebilirsiniz. Asimetrik modeller önleri uzun arkaları kısa ya da sağ-sol kısımları farklı boyda olacak şekilde kesilebilmektedir.

6Süpürge modeli küt saç modelleri

Omuzlara kadar uzanan ya da daha uzun olan saçlarda küt kesim olarak süpürge modelini tercih edebilirsiniz. Genelde küllü saç renklerinde tercih edilen bu model hiçbir kat yapılmadan kesilerek oluşturulmakta ve dümdüz kullanılmaktadır. Modern görünümlü saç modellerinden olan bu saç kesimini kaküllü olarak yaptırmak da uygundur.

Katlı Küt Saç Modelleri ve Önerileri

Katlı saç modellerinin zarafetinden vazgeçemeyen bayanlar için en güzel modern önerilerimiz katlı küt modellerdir. Küt saç kesim modelleri arasında birçok katlı saç tasarımları bulunmaktadır. ‘Katlı Küt Saç Modelleri İçin En Trend Fikirler’ başlıklı yazımızda en trend modellere ulaşabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!